Klub Partnera UEP

Klub Partnera Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu to platforma, której celem jest zbliżenie nauki z biznesem. To droga specjalistycznej wiedzy, miejsce wymiany unikalnych doświadczeń i opinii oraz sposób na zawarcie wartościowych znajomości. 

Klub Partnera jest płaszczyzną współpracy, dzięki której powstają inicjatywy uwzględniające zarówno interesy chcących odnosić sukcesy na konkurencyjnych rynkach przedsiębiorców, studentów i absolwentów chcących spełniać rosnące wymagania przyszłych pracodawców, jak i naukowców starających się o zastosowanie swojej bogatej wiedzy w praktyce.

Nasze najważniejsze wspólne projekty!

Wielokierunkowe działania w celu zapewnienia jak najlepszych warunków do owocnej i dającej korzyści współpracy.

 • Strefy chill-out dla studentów

  Nowe miejsca z designerskimi kanapami i stolikami cieszą się ogromnym zainteresowaniem studentów i studentek. Spotykają się tu, by przygotować się do zajęć i spotkać z przyjaciółmi.

  W przestrzeni Uczelni mamy już zrealizowane strefy z firmami:

  • Franklin Templeton Investments,
  • Eurocash,
  • Nivea,
  • Lidl,
  • VW Group.
 • Executives in Residence

  Inicjatywa Executives in Residence na Uniwersytecie Ekonomicznym jest nowym formatem współpracy z międzynarodowymi menedżerami wysokiego szczebla, którzy aktywnie włączają się w życie Uczelni, dzieląc się na różne sposoby swoimi bogatymi doświadczeniami. Naszych Executives in Residence można będzie spotkać przy okazji różnych konferencji, debat, wykładów otwartych, jak i innych wydarzeń.

 • Liderzy dla studentów

  Projekt „Liderzy dla studentów” ma wspierać wypracowane i pielęgnowane przez lata kontakty z absolwentami UEP.

  Ideą Projektu jest zbudowanie grupy absolwentów, praktyków i ekspertów, którzy skłonni są wziąć udział w zajęciach prowadzonych na Uczelni.
 • ZOOM na biznes

  Spotkania online z przedsiębiorcami z Klubu Partnera w odpowiedzi na bieżące problemy zmieniającego się świata biznesu.

  Zrealizowane spotkania:

 • JOB SPOT

  JOB SPOT na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to jedno z największych wydarzeń kierowanych do poznańskiej społeczności akademickiej. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom studentów i podejmujemy działania mające na celu przybliżenie im specyfiki rynku pracy.

  Od 2003 r. niezmiennie wspiera nas w tym prestiżowe grono wiodących firm i instytucji z Wielkopolski. Jednocześnie wydarzenie stwarza przedsiębiorcom niepowtarzalną okazję bezpośredniego dotarcia do studentów naszej uczelni  i pozyskania kandydatów do pracy spełniających ich oczekiwania.

 • Job talk

  Job talk to wydarzenia dla studentów i absolwentów, którzy uważają, że chcą więcej i lepiej. Dla osób, które chcą wzmocnić swoje kompetencje i dążą do podniesienia standardu swojego życia zawodowego. Którzy chcą nadążyć za zmianami jakie zachodzą w biznesie i rozumieją, że rozwój to nie tylko dobra inwestycja, a przede wszystkim konieczność.

  Dowiedz się:
  • Jak zaplanować rozwój i przyszłość, by optymalnie wykorzystać swój potencjał na rynku pracy?
  • Co może zadecydować o wyniku rozmowy o pracę jeszcze przed jej startem?
  • Jak odkryć w sobie potencjał przedsiębiorcy?
  • Jak kreatywnie stworzyć innowacyjny biznes?
 • Akademicka Inicjatywa Przedsiębiorczości i Innowacji UEP

  Akademicka Inicjatywa Przedsiębiorczości i Innowacji UEP  (AIPiI UEP) została utworzony w roku akademickim 2019/2020 w ramach projektu pt. „Utworzenie i rozwój działalności Akademickiej Inicjatywy Przedsiębiorczości i Innowacji UEP ” finansowanego przez Santander Universidades. Ośrodek ma przede wszystkim przyczynić się do lepszego wykorzystania potencjału kadrowego UEP poprzez bardziej intensywną współpracę zespołu pracowników zaangażowanych w badania oraz edukację z zakresu przedsiębiorczości i innowacyjności.

Firmy Klubu Partnera

Klub Partnera UEP to znane firmy i najlepsi pracodawcy współpracujący z Uczelnią!

Amica S.A.

Amica S.A. to największy polski producent sprzętu gospodarstwa domowego i jedna z najbardziej uznanych firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pomimo rosnącej konkurencji z zagranicy Amica pozostaje liderem na rodzimym rynku z udziałami kształtującymi się na poziomie 18 procent. Amica jest najbardziej rozpoznawalną marką AGD wśród Polaków, cieszy się też zaufaniem wśród konsumentów zagranicznych. Konsekwentne doskonalenie rozwiązań technologicznych w stylowej formie sprawiło, że dziś 70 proc. przychodów firmy jest generowanych na ponad 50 rynkach zagranicznych.

Aquanet S.A.

Aquanet S.A. należy do czołówki przedsiębiorstw wodociągowych w Polsce. Działamy w oparciu o najwyższe standardy jakości. Dbamy o blisko 900 000 naszych mieszkańców stale podnosząc jakość świadczonych przez nas usług. Kierujemy się zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Działaniom spółki przyświeca troska o środowisko naturalne. Nieustannie podejmujemy działania przygotowujące nas na społeczne, środowiskowe i ekonomiczne wyzwania naszej branży. Działalność Aquanet S.A. opiera się przede wszystkim na dostarczaniu czystej wody i odprowadzaniu ścieków. W trosce o środowisko dbamy również o zagospodarowywanie osadu oraz ograniczanie zużycia paliw kopalnych na rzecz biogazu.

CDRL S.A.

Spółka CDRL S.A. to polskie przedsiębiorstwo, w skład którego wchodzą marki: Coccodrillo, Lemon Explore, Broel oraz Petit Bijou. Jest też partnerem strategicznym sal zabaw dla dzieci Fikołki. Zarządzamy również marką Buslik, w ramach której prowadzimy sieć 41 wielkopowierzchniowych sklepów z produktami dla dzieci na Białorusi. Tym, co wyróżnia naszą działalność, jest pełne zaangażowanie na każdym etapie życia produktu – od projektowania i wyboru materiałów, przez produkcję, po dystrybucję i finalną obsługę klienta. Nasze ubrania dostępne są obecnie w 73 salonach firmowych w Polsce, 159 punktach partnerskich oraz w 225 sklepach zagranicznych w Europie, Azji oraz Afryce.

DGA

DGA to dynamicznie rozwijająca się grupa konsultingowo-inwestycyjna. Podmiotem dominującym w Grupie Kapitalowej jest DGA S.A., która pod dewizą "Wspieramy Wielkich Jutra" kreuje przyszłość firm oferując jako doradca i inwestor profesjonalne i kompleksowe wsparcie. Od 20.04.2004 r. akcje DGA S.A. są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, tak więc Spółka posiada własne, praktyczne doświadczenie w pozyskiwaniu inwestorów. Posiadając godło „Spółka Giełdowa”, DGA jest zobowiązana do stosowania rekomendacji i zasad ładu korporacyjnego w celu umocnienia transparentności i podnoszenia jakości komunikacji z inwestorami.

EY

W świecie, który zmienia się szybciej niż kiedykolwiek, nasz cel jest widoczny jak "Gwiazda Północna", która wskazuje właściwy kierunek ponad 300 000 naszych pracowników. Zapewnia to głęboki sens i znaczenie naszej pracy, którą wykonujemy każdego dnia. Pomagamy między innymi pionierom cyfrowym w walce z piractwem danych, prowadzimy rządy przez kryzysy związane z utratą płynności finansowej, umożliwiamy wykorzystanie nowych metod leczenia za pomocą analizy danych oraz przeprowadzamy wysokiej jakości audyty, aby budować zaufanie do rynków finansowych i szeroko pojętego biznesu. Innymi słowy, pracujemy z przedsiębiorcami, firmami i rządami różnych krajów, aby rozwiązywać ich najbardziej palące problemy. Poprzez nasze cztery zintegrowane linie biznesowe: audyt, doradztwo biznesowe, podatkowe i transakcyjne oraz naszą dogłębną wiedzę branżową pomagamy naszym klientom w wykorzystaniu ich możliwości rynkowych oraz ocenie ryzyka i zarządzaniu nim w celu zapewnienia odpowiedzialnego rozwoju. Nasze multidyscyplinarne zespoły pomagają klientom spełniać wymogi regulacyjne, informować inwestorów i zaspokajać potrzeby interesariuszy.

Franklin Templeton

Od dużych instytucji po indywidualnych inwestorów: wszyscy nasi klienci chcą w istocie tego samego, czyli osiągnięcia własnych celów finansowych. Od ponad 75 lat pomagamy im realizować te cele. Wszystkie działania Franklin Templeton są skoncentrowane na zapewnianiu coraz lepszych wyników dla naszych klientów. Właśnie dlatego miliony klientów z ponad 155 krajów powierzyły nam zarządzanie swoimi inwestycjami, dzięki czemu staliśmy się jedną z największych organizacji zarządzających aktywami na świecie.

Grant Thornton Frąckowiak P.S.A.

Grant Thornton to jedna z wiodących organizacji audytorsko-doradczych na świecie. W Polsce działamy od 1993 roku. Mamy 900-osobowy zespół oraz 8 biur a kluczowych miastach, a rocznie obsługujemy ponad 2,3 tys. Klientów. Na świecie obecni jesteśmy w 140 krajach świata i zatrudniamy ponad 62 tys. pracowników, a historia firmy sięga 1904 roku. „Piątka dla świata”, a więc wszelkie działania jakie prowadzimy na rzecz zrównoważonego rozwoju, w tym dbałość o Klientów, troska o siebie nawzajem, o dobrostan ludzi, którzy żyją wokół nas, kondycję polskiej gospodarki i przyszłość naszej planety zostały zauważone i docenione zarówno przez środowisko biznesu jak i na poziomie sieci firm zrzeszonych pod marką Grant Thornton na świecie.

Grupa Muszkieterów

Grupa Muszkieterów jest największym europejskim zrzeszeniem niezależnych przedsiębiorców, które z sukcesem zarządza siecią prawie 4000 punktów handlowych i usługowych. Przedsiębiorcy należący do Grupy Muszkieterowie zawsze pozostają blisko Ciebie i podejmują liczne inicjatywy. Ich główny cel: oferować klientom produkty wysokiej jakości w jak najlepszych cenach, dbając przy tym o kwestie związane z łańcuchem dostaw i podejmując konkretne działania na rzecz środowiska. Lokalność i budowanie trwałych relacji są dla nas najważniejsze. Muszkieterowie angażują się w liczne działania na rzecz lokalnych społeczności i aktywnie uczestniczą w życiu miast i miasteczek, w których żyją i pracują.

JRR Investments Sp. z o.o.

JRR Investments jest prywatną firmą inwestycyjną założoną w 2017 roku w celu wyłącznego zarządzania aktywami założycieli. JRR Investments angażuje się w szeroki zakres działalności inwestycyjnej, a dzięki swojej elastyczności może inwestować w zróżnicowane klasy aktywów.

KPMG

KPMG jest globalną organizacją niezależnych firm świadczących usługi profesjonalne, działającą obecnie w 144 krajach i zatrudniającą ponad 236 000 pracowników w firmach członkowskich na całym świecie. W Polsce od 1990 r. świadczymy usługi audytorskie i inne usługi poświadczające, usługi z zakresu doradztwa podatkowego, doradztwa biznesowego, transakcyjnego, technologicznego, księgowego oraz rachunkowego, a stowarzyszona z KPMG w Polsce kancelaria prawna KPMG Law, kompleksowe usługi prawne. Zatrudniamy ponad 2000 pracowników w siedmiu biurach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Łodzi.

mBank

mBank od lat jest synonimem innowacyjnych rozwiązań w bankowości. Byliśmy pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce, a dziś wyznaczamy kierunek rozwoju bankowości mobilnej i online. Jesteśmy jedną z najsilniejszych i najszybciej rozwijających się marek finansowych w Polsce, od 1992 roku notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Dopingujemy w działaniach i zachęcamy do rozwoju. Wprowadzamy w całej firmie metodologię mocnych stron Gallupa, zapewniamy pracownikom diagnozę talentów i doradztwo, modelujemy indywidualne procesy rozwojowe pracowników.

MTP

Przez lata byliśmy „polskim oknem na świat” i kojarzyliśmy się głównie z organizacją targów, ale spektrum naszej działalności jest o wiele szersze. Dziś, poza uznanymi w świecie biznesowymi imprezami targowymi organizujemy kongresy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, w tym megaeventy, które rocznie przyciągają ponad 1 mln gości z całego świata. To co nas wyróżnia to ranga, zasięg i jakość organizowanych wydarzeń. Dążymy do tego, by kreować i obsługiwać najbardziej wpływowe i najciekawsze wydarzenia w wybranych branżach i tematach w Polsce i Europie Środkowo - Wschodniej. Takie, na które chcą przyjeżdżać decydenci i uczestnicy. Takie, które się pamięta przez cały rok. Integrujemy najlepszy ’content’, atrakcyjne lokalizacje oraz paletę zaawansowanych usług, sprawiając, że impreza zmienia się w prawdziwie udane wydarzenie – od technicznej obsługi, aranżacji przestrzeni, budowy stoisk, usług cateringowych po analizy rynkowe, doradztwo i kompleksowe usługi marketingowe. Dysponujemy najlepszą bazą wystawową i konferencyjną w samym centrum Poznania, ale nasze doświadczenie i kompetencje pozwala nam organizować wydarzenia w dowolnym miejscu w Polsce, pod dachem i w plenerze. 

Nivea

NIVEA to ponad 100 lat budowania ekspertyzy w pielęgnacji. Dziś korzystamy z tego doświadczenia, opracowując kolejne innowacje, które ulepszają życie milionów konsumentów na całym świecie. Historia NIVEA to ciekawa opowieść o odkrywaniu coraz lepszych rozwiązań, o zdobywaniu doświadczenia i poszerzaniu horyzontów w zakresie nowoczesnej pielęgnacji skóry i włosów; to pełna wyzwań podróż przez wiele dekad, w trakcie której zdobywaliśmy nie tylko wiedzę, ale również zaufanie i lojalność konsumentów na całym świecie.

Żabka

Żabka to sieć małych i wygodnych sklepów, każdego dnia odpowiadająca na potrzeby milionów Klientów. Przez 24 lata obecności na polskim rynku firma ugruntowała pozycję lidera segmentu modern convenience. Ideą funkcjonowania sieci jest bliskość i wygoda Klientów, którzy w ponad 8 tys. placówek mogą zrobić szybkie zakupy, skorzystać z bogatego pakietu usług czy zjeść szybką przekąskę na ciepło serwowaną w ramach Żabka Café. Żabka to przede wszystkim ludzie. Nasz sukces rynkowy nie byłby możliwy bez pracy i zaangażowania świetnych specjalistów i wysokiej klasy ekspertów, którzy tworzą zespół Żabki i prowadzą nasze sklepy. Abyśmy mogli wspólnie rozwijać sieć, musimy wszyscy kierować się tymi samymi zasadami i dążyć do tego samego celu.

Volkswagen Group Polska

Spółka Volkswagen Group Polska powstała 1 czerwca 2012 roku w wyniku połączenia spółek KPI Polska i Škoda Auto Polska S.A.Będąc importerem siedmiu marek: Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, ŠKODA, SEAT, CUPRA, Audi oraz Porsche, w 2021 r. Grupa odnotowała udział w rynku samochodów osobowych w wysokości 25 procent. Od początku istnienia Volkswagen Group Polska jest liderem rynku nowych samochodów w Polsce. Jednocześnie spółka działa w obszarze dystrybucji części zamiennych i akcesoriów. Volkswagen Group Polska mocno angażuje się w rozwój elektrycznej mobilności, oferując na polskim rynku samochody elektryczne najnowszej generacji oraz kształtując świadomość społeczną w zakresie zmieniającej się motoryzacji. Grupa wraz siecią dealerską wspiera także rozwój infrastruktury ładowania w naszym kraju.

Volkswagen Poznań

Volkswagen Poznań to fabryka samochodów użytkowych i komponentów. Od ponad 15 lat w Poznaniu produkowany jest model VW Caddy i VW Transporter. Stąd samochody te trafiają na rynki całego świata. Volkswagen Poznań to obecnie największy pracodawca w Wielkopolsce i jeden z największych w kraju.

Santander Universidades

Przedmiotem umowy ramowej jest współpraca pomiędzy UEP a Santander Universidades w zakresie realizacji inicjatyw, programów, projektów lub usług o charakterze akademickim, technologicznym i naukowym. Zakres współpracy obejmuje: realizację projektów mających na celu podniesienie jakości edukacji, wspieranie działalności badawczej, realizację projektów oraz publikację ich wyników, usprawnianie zarządzania instytucjonalnego ośrodkami akademickimi, zwiększenie dostępności programów szkoleniowych, promowanie wymiany międzynarodowej, popularyzację programów współpracy. UEP oraz jego jednostki dydaktyczne i naukowo-badawcze uzyskają wsparcie poprzez realizację projektów edukacyjnych i badawczych, promujących m.in. przedsiębiorczość i transfer technologii.

Grupa Eurocash

Jesteśmy największą polską firmą, która zajmuje się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych sklepów w kraju. Łącząc nasze doświadczenie biznesowe z przedsiębiorczością właścicieli lokalnych sklepów oraz zaangażowaniem pracowników Grupy Eurocash, stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji wiodącego dystrybutora FMCG w Polsce.

Władze Klubu Partnera

Środowisko nauki i środowisko biznesu razem tworzą najlepszą przestrzeń współdziałania. To jest współpraca gwarantująca wygenerowanie wartości dodanej. Zsumowane kompetencje stanowią fundament unikatowego potencjału i kapitału.
Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Grupy MTP

Karolina Niementowska

Prezydentka
Prezes Zarządu Aquanet S.A.

Dr hab. inż. Paweł Chudziński

Wiceprezydent
Prezes DGA S.A.

dr Andrzej Głowacki

Wiceprezydent
Członek Zarządu Finanse, Zakupy i IT Spółka Volkswagen Poznań

Agnieszka Olenderek

Wiceprezydentka
Dyrektor Personalny CDRL S.A.

Anna Okonkowska

Wiceprezydentka
Dyrektor obszaru HR w Amica Group

Maja Rutkowska

Wiceprezydentka
Menadżerka z obszaru Public Relations i CSR Żabka Polska

Katarzyna Przewęzikowska

Wiceprezydentka
Dyrektor oddziału korporacyjnego Oddział Korporacyjny Poznań mBank S.A.

Marcin Szymanowski

Wiceprezydent

Pakiety sponsorskie

Klub Partnera jest płaszczyzną współpracy, dzięki której powstają inicjatywy uwzględniające zarówno interesy chcących odnosić sukcesy na konkurencyjnych rynkach przedsiębiorców, studentów i absolwentów chcących spełniać rosnące wymagania przyszłych pracodawców, jak i naukowców starających się o zastosowanie swojej bogatej wiedzy w praktyce.

 • Pakiet brązowy

  Pakiet brązowy

  • realizacja  6 kampanii wizerunkowych na terenie UEP pod matrycą Klubu Partnera
  • utworzenie podstrony firmowej na KP UEP
  • możliwość korzystania z tytułu „Partnera Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu”
  • udział w job spot – targach pracy
  • dostęp do informacji o studiach podyplomowych, szkoleniach, warsztatach i kursach organizowanych w UEP
  • możliwość przeprowadzenia 4 warsztatów połączonych z przeprowadzeniem akcji rekrutacyjnej
  • możliwość przeprowadzenia wykładów otwartych z praktykiem biznesu
  • możliwość przeprowadzenia warsztatów w ramach job – talk
  • możliwość prezentacji ofert pracy, staży i praktyk oferowanych przez firmę na stronie Biura karier
  • pomoc w dotarciu do kół naukowych i organizacji studenckich celem nawiązania współpracy projektowej
  • możliwość wzięcia udziału w prestiżowych wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

  Koszt: 5000 PLN/rok

   

 • Pakiet srebrny

  Pakiet srebrny

  • pakiet brązowy
  • pomoc w organizacji spotkań dla absolwentów UEP zatrudnionych w firmie (odnowienie dyplomów, spotkania  po latach)
  • prezentacja firmy w albumie (w przypadku wybrania większością tego pakietu)
  • reklama wizerunkowa na matrycy KP UEP
  • udział we wspólnych kampaniach CSR
  • możliwość reklamy firmy w budynkach UEP
  • srebrny pakiet powitalny (torby uczelniane i koszulki)

  Koszt: 10 000 PLN/rok

   

 • Pakiet złoty

  Pakiet złoty

  • pakiet srebrny
  • udział w projektach realizowanych wspólnie z pracodawcą – szyte na miarę
  • możliwość objęcia patronatem biznesowym kierunku studiów lub specjalności
  • artykuł przygotowany przez firmę i umieszczony na Linkedin (raz w miesiącu)
  • personalizowany fotel Partnera/Absolwenta w Auli UEP
  • możliwość realizacji prac dyplomowych uwzględniających potrzeby firmy
  • możliwość przeprowadzenia badań na zlecenie
  • zniżki na szkolenia, studia podyplomowe (w porozumieniu z CEM)
  • film biznesowy pokazujący współpracę Firmy z UEP
  • lunch z JM Rektorem
  • zaproszenie na Bal Seledynowy
  • złoty pakiet powitalny

  Koszt: 20 000 PLN/rok

   

   

Kontakt

mgr Karolina Szuman Zastępca kierownika
Budynek A, II piętro, pokój nr 227
DANE KONTAKTOWE

Zespół współpracy z otoczeniem
biznes@ue.poznan.pl
Al. Niepodległości 10
61-875 Poznań

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.