Wewnętrzny System Zapewnienia Jakości Kształcenia (WSZJK)

Wewnętrzny System Zapewnienia Jakości Kształcenia w UEP  jest to zbiór narzędzi i procedur związanych z projektowaniem, realizacją, monitorowaniem, oceną i doskonaleniem jakości kształcenia na studiach pierwszego i drugiego stopnia, w Szkole Doktorskiej oraz na studiach podyplomowych.

WSZJK

Głównym celem WSZJK jest zapewnienie i doskonalenie jakości kształcenia, w szczególności poprzez:
  • projektowanie i doskonalenie programów studiów i programów kształcenia
  • zapewnienie osiągania głównych i szczegółowych celów kształcenia określonych dla studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz Szkoły Doktorskiej
  • stałe monitorowanie jakości prowadzonych zajęć
  • doskonalenie kompetencji kadry dydaktycznej
  • promowanie dobrych praktyk i wzorców w zakresie rozwoju kultury jakości kształcenia
  • dążenie do uzyskania potwierdzenia wysokiej jakości kształcenia w UEP w formie krajowych i międzynarodowych certyfikatów jakości
Programy studiów - przepisy i regulacje wewnętrzne
Struktura programu studiów

Uchwała Senatu

Tworzenie i modyfikacja programów studiów

Procedury tworzenia i zmiany programów studiów oraz korzystania z systemu e-sylabus w zakresie studiów pierwszego i drugiego stopnia reguluje Zarządzenie nr 98/2021 Rektora UEP z 29 listopada 2021 roku.

Materiały do pobrania dostępne po zalogowaniu

Materiały do pobrania dostępne po zalogowaniu

Badania jakości kształcenia
Zasady hospitacji zajęć

Zasady dokonywania hospitacji zajęć prowadzonych w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu zostały określone w Zarządzeniu nr 86/2021 Rektora UEP z dnia 14 października 2021 roku.

Certyfikaty i akredytacje

Oferta dydaktyczna UEP uwzględnia światowe wzorce kształcenia menedżerskiego i najnowsze rozwiązania z zakresu rozwoju myśli ekonomicznej i biznesu. Jako jeden z najstarszych uniwersytetów o tym profilu w Polsce specjalizuje się w kształceniu liderów biznesu, wysoko wykwalifikowanych kadr kierowniczych, ekspertów gospodarczych oraz pracowników służb administracji rządowej i samorządowej.

Biuro Jakości Kształcenia

al. Niepodległości 10

pok. 211 A (Gmach Główny)

Fontanna Alei Niepodległości, na jej tle widnieje Budynek A Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z lewej perspektywy.