Budynek A Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, z frontu, przed budynkiem widnieją drzewa.

Wewnętrzny System Zapewnienia Jakości Kształcenia (WSZJK)

Wewnętrzny System Zapewnienia Jakości Kształcenia w UEP jest to zbiór narzędzi i procedur związanych z projektowaniem, realizacją, monitorowaniem, oceną i doskonaleniem jakości kształcenia na studiach pierwszego i drugiego stopnia, w Szkole Doktorskiej oraz na studiach podyplomowych.

WSZJK

Głównym celem WSZJK jest zapewnienie i doskonalenie jakości kształcenia, w szczególności poprzez:
  • projektowanie i doskonalenie programów studiów i programów kształcenia
  • zapewnienie osiągania głównych i szczegółowych celów kształcenia określonych dla studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz Szkoły Doktorskiej
  • stałe monitorowanie jakości prowadzonych zajęć
  • doskonalenie kompetencji kadry dydaktycznej
  • promowanie dobrych praktyk i wzorców w zakresie rozwoju kultury jakości kształcenia
  • dążenie do uzyskania potwierdzenia wysokiej jakości kształcenia w UEP w formie krajowych i międzynarodowych certyfikatów jakości

CELE KSZTAŁCENIA W UEP

Umiejętność analitycznego myślenia
    Komunikacja i praca zespołowa
    Etyka i społeczna odpowiedzialność
  • dla studiów drugiego stopnia:
    Umiejętność krytycznego i kreatywnego myślenia
    Przywództwo i komunikacja
    Etyka i społeczna odpowiedzialność

Dowiedz się więcej o Celach Kształcenia w UEP

Więcej informacji oraz materiały do pobrania dostępne pod poniższym przyciskiem.
Dowiedz się więcej!

Regulacje wewnętrzne dotyczące systemu zapewniania jakości kształcenia, programów studiów i badań jakości kształcenia

Certyfikaty i akredytacje

Oferta dydaktyczna UEP uwzględnia światowe wzorce kształcenia menedżerskiego i najnowsze rozwiązania z zakresu rozwoju myśli ekonomicznej i biznesu. Jako jeden z najstarszych uniwersytetów o tym profilu w Polsce specjalizuje się w kształceniu liderów biznesu, wysoko wykwalifikowanych kadr kierowniczych, ekspertów gospodarczych oraz pracowników służb administracji rządowej i samorządowej.
Dowiedz się więcej!

Biuro Jakości Kształcenia

Istotą pracy Biura jest planowanie i koordynacja badań jakości kształcenia, w tym nadzór nad harmonogramem, przygotowanie i udostępnienie społeczności akademickiej formularzy do oceny stopnia osiągania Celów Kształcenia oraz sporządzanie zestawień i raportów z badań jakości kształcenia.

Fontanna Alei Niepodległości, na jej tle widnieje Budynek A Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu z lewej perspektywy.