Dla mediów
Jeśli potrzebujecie Państwo opinii eksperta Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu lub chcecie dowiedzieć się więcej o naszych inicjatywach, organizowanych wydarzeniach, projektach badawczych nasz zespół medialny pozostaje do dyspozycji.

Agnieszka Hała
-
Uniwersytet
Studenci UEP ocenili skutki ekonomiczne wdrożenia projektu uchwały krajobrazowej
Studenci UEP ocenili skutki ekonomiczne wdrożenia projektu uchwały krajobrazowej w Poznaniu wraz z jej wpływem na wizerunek marki miasta. Zadanie miało charakter konkursu, którego organizatorem był Urząd Miasta Poznania i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.
-
Uniwersytet
Nowe Collegium Altum
Budynek Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu jest jak nowy. Jeden z najwyższych budynków Poznania przeszedł kompleksową modernizację energetyczną.
Materiały do pobrania
System Identyfikacji Wizualnej określa dozwolone sposoby korzystania ze znaków UEP oraz podaje jednolite standardy komunikacji wizualnej.
Godło to barwna kompozycja cyfrowo-graficzna w postaci symetrycznie pękniętego horyzontalnie pierścienia z wypełnioną powierzchnią centralną. Wypełnienie wewnętrznej powierzchni godła stanowi usytuowany wzdłuż pionowej osi pierścienia rysunek, który symbolizuje kapelusz i kaduceusz Merkurego – mitologicznego patrona handlu i ekonomii. Kaduceusz, atrybut Merkurego, jest przedstawiony
w konwencjonalnej postaci tego symbolu, ma formę laski oplecionej przez dwa węże z parą skrzydeł u szczytu. W mitologii służył do uśmierzania sporów i waśni. Kaduceusz jest również symboliczną laską posłów i heroldów. Alegorycznie reprezentuje pokój i handel. Na godle kaduceusz symetrycznie rozdziela zestaw cyfr „1926”, oznaczający rok założenia Uczelni. Godło manifestuje wieloletnią tradycję Uczelni, wskazuje na jej rodowód oraz główny obszar działalności naukowej i dydaktycznej (nauki ekonomiczne).
Logo Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu składa się z dwóch elementów: godła oraz pełnej nazwy Uczelni. Godło Uczelni znajduje się po lewej stronie logotypu, natomiast nazwa Uczelni po prawej stronie.
Odległość godła i nazwy równa jest szerokości centralnej części kapelusza Merkurego. Nazwa Uczelni zapisana jest w trzech osobnych wersach.