Wejście do budynku CEUE z bocznej perspektywy.

Chóry UEP

Dołącz do jednego z naszych chórów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu!

Lista organizacji chóralnych UEP

Chór Żeński Sonantes

Chór Żeński SONANTES Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu został założony w 1971 roku przez Prof. Krystynę Domańską – Maćkowiak, która przez ponad 30 lat prowadziła zespół. Od 2004r. dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Hanna Malicka.

Chór Żeński SONANTES Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu został założony w 1971 roku przez Prof. Krystynę Domańską – Maćkowiak, która przez ponad 30 lat prowadziła zespół. Od 2004r. dyrygentem i kierownikiem artystycznym chóru jest Hanna Malicka.

Chór skupia w swoich szeregach głównie studentki i absolwentki Uniwersytetu Ekonomicznego. Bierze udział w życiu muzycznym środowiska studenckiego oraz wielkopolskiego. Uczestniczy w przeglądach, festiwalach, konkursach, koncertuje w kraju i za granicą. Zespół wykonuje różnorodny repertuar: monodię
średniowieczną, pieśni ludowe, muzykę sakralną , rozrywkową i świeckie formy chóralne różnych epok.

Dla chóru Sonantes pisali i aranżowali utwory znakomici kompozytorzy, m.in.: Andrzej Koszewski, Marek Jasiński, Jacek Sykulski, Zbigniew Kozub, Janusz Stalmierski, Jacek Skowroński.

W maju 2011 chór wydał płytę z utworem „Stabat Mater” G.B.Pergolesiego.

Chór Sonantes jest laureatem wielu prestiżowych nagród na festiwalach krajowych i zagranicznych. Do najważniejszych osiągnięć zespołu należą:

 • Dwa srebrne pasma na Międzynarodowym Festiwalu Chórów Akademickich IFAS Pardubice (lipiec 2018)
 • Srebrne pasmo na Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Maryjnej w Chojnicach oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu „Ave Maria” (maj 2014)
 • Srebrne pasmo na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Pasyjnej w Szczecinie (kwiecień 2014)
 • Srebrny Dyplom na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Pasyjnej w Bydgoszczy (marzec 2013)
 • Srebrny Dyplom na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym „Ars Liturgica” w Gnieźnie (październik 2012)
 • Nagroda główna na Festiwalu Muzyki Chóralnej „Mater misericordiae” w kategorii ogólnej w Ząbkach k/Warszawy (maj 2011)
 • Złote pasmo na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Pasyjnej w Bydgoszczy (2007)
 • Złote pasmo na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowo-Kolędowej w Pradze (2004)
 • 3 Srebrne pasma na Festiwalu w Riva del Garda we Włoszech (1997, 2003)
 • Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki w Cantonigros w Hiszpanii (1984)
 • „Złota lira” na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach (1982)

W roku 1996 z wyróżnieniem ukończyła studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury chóralnej Prof. Krystyny Domańskiej – Maćkowiak a w roku 1998 otrzymała dyplom dyrygentury symfonicznej i operowej w klasie Prof. Renarda Czajkowskiego.

W latach 1998 – 2000 była dyrygentem orkiestry symfonicznej w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Przygotowała i poprowadziła ponad 250 spektakli , m.in. F. Lehar „Wesoła wdówka“, J. Strauss „Zemsta nietoperza”, F. Lehar „ Hrabia Luxemburg“, F. Loewe „My Fair Lady”, E. Kalman „Księżniczka Czardasza”, E. Humperdinck „Jaś i Małgosia”, T. Sygietyński „Żołnierz królowej Madagaskaru”, M. Szymański „Awantura o Basię” , M. Szymański „Ania z Zielonego Wzgórza”.

W latach 1998-2015 była  wykładowcą na studiach niestacjonarnych w macierzystej uczelni. Jako dyrygent współpracuje z Gorzowską Orkiestrą Kameralną „Odeon”, Gorzowską Orkiestrą Dętą oraz Poznańską Orkiestrą Barokową.

Z Chórem Żeńskim SONANTES Uniwersytetu Ekonomicznego  w Poznaniu związana jest od początku studiów jako asystentka dyrygenta. Od 2004 roku pełni funkcję dyrygenta i dyrektora artystycznego zespołu.

Jest pomysłodawczynią Mosińskiego Festiwalu Muzyki Pasyjnej organizowanego od 2015 roku przez Mosiński Ośrodek Kultury.

W 2011 r. wraz z chórem SONANTES i zespołem muzyki dawnej nagrała płytę:  Stabat Mater G.B. Pergolesiego.

Kontakt:

Chór Żeński Sonantes Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

Al. Niepodległości 10,
61-875 Poznań

Biblioteka

Chór Kameralny MUSICA VIVA

W swoim repertuarze chór posiada zarówno muzykę dawną, muzykę przełomu XIX i XX wieku, jak również utwory kompozytorów współczesnych. Oprócz muzyki a cappella chór wykonuje również formy wokalno-instrumentalne takich twórców jak: Antonio Vivaldi, Domenico Zipoli, André Campra, Jean Gilles czy Gabriel...

W swoim repertuarze chór posiada zarówno muzykę dawną, muzykę przełomu XIX i XX wieku, jak również utwory kompozytorów współczesnych. Oprócz muzyki a cappella chór wykonuje również formy wokalno-instrumentalne takich twórców jak: Antonio Vivaldi, Domenico Zipoli, André Campra, Jean Gilles czy Gabriel Fauré.

MUSICA VIVA – MUZYKA ŻYWA…
A MOŻE RACZEJ ŻYJĄCA?:

Tak postrzegał muzykę dyrygent Marek Gandecki, kiedy w 1992 roku utworzył chór akademicki, który przyjął nazwę MUSICA VIVA, jako swego rodzaju artystyczny manifest i zobowiązanie. Taki sposób odkrywania muzyki niesie z sobą przekonanie, że pod warstwą nutowego zapisu kryje się istota każdej kompozycji, jej „dusza” – nastrój, bogactwo uczuć, emocji i treści. To, co duchowe, pojawia się wraz z momentem uniesienia, zachwycenia, zadziwienia pięknem.

Filozofię śpiewu Marka Gandeckiego i jego zespołu, ich wspólne twórcze poszukiwania doceniono wielokrotnie. Chór MUSICA VIVA jest jednym z najlepszych zespołów akademickich w Polsce, co potwierdził niejednokrotnie, prezentując z powodzeniem swój artystyczny dorobek na konkursach, festiwalach i koncertach w kraju i za granicą.

Zespół jest laureatem wielu nagród, w tym również nagród głównych – GRAND PRIX następujących konkursów chóralnych:

 • Ogólnopolski Turniej Chórów LEGNICA CANTAT 34 /2003
 • VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej ŁAPSKIE TE DEUM w Łapach /2004
 • I Ogólnopolski Konkurs ARS LITURGICA w Toruniu /2004
 • VII Łódzki Festiwal Chóralny CANTIO LODZIENSIS w Łodzi /2004
 • II Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej w Bydgoszczy /2005
 • III Międzynarodowy Konkurs Chórów GAUDE CANTEM w Bielsku-Białej /2007
 • I Konkurs Chóralny im. Wacława z Szamotuł w Szamotułach /2007
 • XXI Międzynarodowy Festiwal Chóralny w Sligo; Irlandia /2008
 • XXV Międzynarodowy Festiwal Chóralny PRAGA CANTAT w Pradze; Czechy /2011

Absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury prof. Janusza Dzięcioła, laureat IV Ogólnopolskiego Konkursu Dyrygentów w Poznaniu (1992). Dyrektor Instytutu Dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Pomysłodawca i dyrektor Grand Prix Polskiej Chóralistyki im. Stefana Stuligrosza.

Założyciel i dyrygent Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Poznaniu, Chóru Kameralnej „Musica Viva” Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Chóru Zamku Kórnickiego „Castellum Cantans” (1999-2013). Laureat wielu prestiżowych nagród zdobytych przez wspomniane zespoły w konkursach chóralnych, a także wielu indywidualnych nagród dla najlepszego dyrygenta.

Juror konkursów i festiwali chóralnych; wykładowca warsztatów dyrygenckich organizowanych m.in. przez Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu oraz chóralnych kursów mistrzowskich, m.in. w Gdańsku, Łodzi, Opolu, Warszawie, Wrocławiu. Prowadził cykl szkoleń organizowanych przez Bernard Brunhes Polska (BPI Group), związanych z przywództwem, zarządzaniem zespołem i kreatywnością, skierowanych do kadry menedżerskiej czołowych polskich i międzynarodowych instytucji.

W 2017 roku profesor Gandecki świętował jubileusz 25-lecia pracy z chórem Musica VIVA.

Przemysław Czekała

Przygodę ze śpiewem rozpoczął jako chłopiec, w Chórze Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją prof. Stefana Stuligrosza (lata 1975-1988). Dalsze kształcenie muzyczne kontynuował na poznańskiej Akademii Muzycznej, gdzie ukończył śpiew solowy w klasie prof. Antoniny Kaweckiej. W czasie studiów koncertował jako solista w Filharmonii Poznańskiej, Teatrze Wielkim w Poznaniu oraz salach koncertowych na terenie kraju.

Jest wykładowcą na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej poznańskiej Akademii Muzycznej.
Od 1990 roku związany z Affabre Concinui – poznańskim sekstetem wokalnym, z którym z powodzeniem występuje na estradach w Polsce i zagranicą.

Z chórem Musica Viva współpracuje od 2000 roku, gdzie zajmuje się kształceniem emisji głosu.

Przemo (tak mówią do niego chórzyści Musica Viva) chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem wokalnym. Obecny na każdej próbie zespołu. Prowadzi zajęcia sekcyjne oraz indywidualne.

Kontakt:

Chór Kameralny MUSICA VIVA
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
Budynek A, al. Niepodległości 10, 60-967 Poznań

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.