Badania naukowe na UEP

W roku akademickim 2022/23 prowadzono w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu 72 projekty badawcze.

Pracownicy UEP realizują badania naukowe, ubiegając się o środki do Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Komisji Europejskiej i instytucji rządowych. Dodatkowo badacze na UEP realizują projekty zamawiane, zlecane i finansowane przez przedsiębiorstwa.

W roku akademickim 2022/23 zdobyto większą, niż w latach ubiegłych, liczbę projektów badawczych z powyższych instytucji finansujących naukę pozyskując 22 projekty o łącznej wartości 8 041 522 zł.

Ponadto, w roku akademickim 2022/23 prowadzono, wspólnie z innymi publicznymi uczelniami o profilu ekonomicznym, „Międzyuczelniane granty badawcze”, w ramach pięciu grup projektowych, pracownicy naszej Uczelni kierowali czterema projektami.

Dodatkowo, zarówno dla doktorantów jak i naukowców UEP finansuje badania naukowe z własnych środków tj. w ramach konkursu „UEP dla nauki” oraz „Szybka ścieżka do publikacji” i „Minigranty na prowadzenie badań” to comiesięczna możliwość zdobycia dofinansowania na prace naukowo –badawcze oraz upowszechnienie rezultatów badań.

Wejście do budynku CEUE z bocznej perspektywy.

Dział Badań Naukowych

Zakres działalności:

– Upowszechnianie informacji na temat: programów, projektów, konferencji, szkoleń i innych inicjatywach badawczych,
– Wsparcie w procesie wnioskowania o granty badawcze,
– Obsługa administracyjna badań naukowych: środki z subwencji na działalność badawczą, projektów badawczych finansowanych z krajowych i zagranicznych agencji finansujących naukę, projektów wewnętrznych oraz na zlecenie podmiotów gospodarczych,
– Prowadzenie Lokalnego Punktu Kontaktowego ds. Programów Ramowych UE,
– Zamieszczanie danych gromadzonych do systemu POLON  i Bazy Wiedzy na UEP z zakresu działalności badawczej UEP,
– Koordynowanie działań podejmowanych w zakresie postępowania w sprawach ochrony własności przemysłowej UEP i zmierzających do komercjalizacji wyników badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych oraz know-how związanym z tymi wynikami,
– Koordynowanie działań związanych z kwestią tłumaczeń i korekt językowych (komórka uprawniona do tłumaczeń),
– Wykonywanie zadań, wynikających z bieżącej współpracy Działu z Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, Dyrektorów Instytutów i innymi jednostkami Uczelni, w tym Senackiej Komisji ds. Badań Naukowych i Współpracy z Zagranicą.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.