Psychologiczny Konsultant ds. Procesu Studiowania

Zapraszamy studentów naszej Uczelni, którzy doświadczają trudności w studiowaniu i chcieliby uzyskać wsparcie psychologiczne nakierowane na:
  • efektywne uczenie się i studiowanie,
  • nadrabianie ew. zaległości w studiach,
  • pokonywanie barier w studiowaniu wynikających z trudności natury poznawczej lub emocjonalno-motywacyjnej,
  • skuteczne zarządzanie własnym czasem,
  • radzenie sobie ze stresem, m.in. w sytuacjach egzaminacyjnych,
  • podejmowanie i realizowanie ambitnych wyzwań życiowych,
  • satysfakcjonujące spełnianie się w relacjach z innymi ludźmi.

W trakcie konsultacji studenci mogą lepiej rozpoznać swoje preferencje i predyspozycje w zakresie efektywnego uczenia się. Studenci z pomocą konsultanta mają okazję wypracować odpowiednie, dostosowane do ich potrzeb metody opanowywania obowiązującego ich materiału studiów. Mogą też zapoznać się z wybranymi technikami uczenia się i wypróbować je w praktyce.

W ramach konsultacji mają okazję rozwiązać testy psychologiczne lub skorzystać z eksperymentalnych metod diagnostycznych służących uzyskaniu informacji na temat funkcjonowania poznawczego w określonych obszarach, co umożliwia rozpoznanie ew. deficytów poznawczych studentów, mogących utrudniać im osiąganie sukcesu edukacyjnego na studiach. Dzięki pozyskanym w ten sposób informacjom możliwe jest poszukiwanie odpowiedniej strategii przezwyciężania trudności w uczeniu się oraz poszukiwanie efektywnych form wsparcia.

W uzasadnionych przypadkach Psychologiczny konsultant przygotowuje po konsultacjach ze studentami pisma adresowane do Władz Uczelni oraz Wykładowców. Pisma takie zawierają informację np. o poparciu dla udzielenia studentom adekwatnych względem specjalnych potrzeb studentów form wsparcia w ramach zajęć na studiach.

Konsultacje służą również budowaniu motywacji do studiowania, zarządzaniu czasem, rozwijaniu umiejętności, zdawania egzaminów, radzeniu sobie ze stresem w sytuacji egzaminów i kolokwiów oraz w sytuacji nawarstwienia się zaległości w studiach, a także w innych sytuacjach życiowych na Uczelni i poza nią.

Konsultacje mogą też być poświęcone rozpoznawaniu swoich mocnych stron i priorytetów życiowych oraz dróg ich realizacji, poprawie funkcjonowania psychospołecznego na uczelni i poza nią, m.in. poprzez odnajdywanie ważnych dla siebie obszarów zaangażowania, rozwijanie umiejętności rozwiązywanie konfliktów oraz umiejętności stwarzania sobie i innym sprzyjających okoliczności społecznych opartych na wzajemnej życzliwości, zaufaniu i współpracy.

W niektórych przypadkach konsultacje dotyczą też pracy licencjackiej bądź magisterskiej, a także planowaniu ścieżki rozwoju edukacyjno-zawodowego studenta po zakończeniu aktualnego etapu studiów.

Dyżury Psychologicznego konsultanta ds. trudności w procesie studiowania dla studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – dr Julity Wojciechowskiej w miesiącu lutym 2023 r. odbędą się w następujących terminach:

dyżury stacjonarne (jest możliwość połączenia się w tym czasie online za pomocą linku zoom):

• poniedziałek, 5.02.2024, godz. 17:00 – 19:15
  • sobota, 10.02.2024, godz. 17:00 – 18:30
  • poniedziałek, 12.02.2024, godz. 15:30 – 15:45
  • poniedziałek, 19.02.2024, godz. 18:00 – 19:30
  • poniedziałek, 26.02.2024, godz. 18:00 – 19:30

Rezerwacja terminu na konsultacje mailowo: julita.wojciechowska@amu.edu.pl

Link do dyżurów online: https://us02web.zoom.us/j/84742502031?pwd=NGFaNUhzS3NHNnlGTTgyanFmdjNYZz09
Meeting ID: 847 4250 2031
Passcode: 6U53t1

Ze względu na duże zainteresowanie kontaktem z Psychologicznym Konsultantem ds. Procesu Studiowania, w pierwszej kolejności pomoc będzie udzielana osobom w kryzysie psychicznym i z poważnymi trudnościami w studiowaniu.

Konsultacje będą odbywać się w pokoju 113 w gmachu głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Zachęcamy do kontaktu i indywidualnego ustalenia dogodnego terminu spotkania.