Rekrutacja na studia I i II stopnia - przydatne informacje

dd11

Terminy rekrutacji - semestr zimowy 2024/2025

Kandydacie poznaj terminy rekrutacji na studia prowadzone w języku polskim, rozpoczynające się w semestrze zimowym 2024/2025.
dd18

Zasady rekrutacji - rok akademicki 2024/2025

Kandydacie zapoznaj się z zasadami rekrutacji na studia pierwszego i drugiego stopnia.
dd16

Limity punktów rankingowych z poprzednich lat

Kandydacie poznaj wartości punktów rankingowych, które umożliwiały przyjęcie na studia w poprzednich latach akademickich.
dd6

Czesne za studia

Dowiedz się więcej o wysokości czesnego na studiach rozpoczynanych od roku akademickiego 2024/2025.
dd5

Pozostałe opłaty

Dowiedz się więcej o opłatach za wydanie legitymacji i innych dokumentów na studiach I i II stopnia, rozpoczynanych od roku akademickiego 2024/2025.
dd12
Pomoc socjalna

Stypendia i pomoc materialna

Dowiedz się więcej o świadczeniach o jakie mogą ubiegać się studenci UEP.
Dom studenckiDEWIZKA
Akademiki

Domy studenckie UEP

Poznaj ofertę domów studenckich UEP.

Rekrutacja krok po kroku

Życzymy powodzenia!
1

Zapoznaj się z zasadami rekrutacji na poszczególne kierunki studiów!

2

Załóż konto rekrutacyjne w systemie IRK.

3

Wnieś w terminie opłatę rekrutacyjną.

4

Sprawdź uzyskane punkty rankingowe i dowiedz się, czy jesteś w II etapie.

Jeśli jesteś kandydatem na studia pierwszego stopnia i zdawałeś polską maturę możesz obliczyć swoje punkty rankingowe w Kalkulatorze maturzysty.

5

Jeżeli uzyskałeś liczbę punktów rankingowych równą limitowi bądź wyższą – przejdź do drugiego etapu. W innym przypadku czekaj na obniżenie limitów w terminie określonym w harmonogramie rekrutacji.

Etap 2
1

Najtrudniejsze za Tobą! Teraz wystarczy, że dostarczysz do UEP wymagane dokumenty.

Etap 2
2

Po weryfikacji dokumentów na Twoim profilu w IRK pojawi się w dniu ogłoszenia wyników informacja, czy zostałeś przyjęty.

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania dotyczące procesu rekrutacji

Zaksięgowanie opłaty zajmuje ok. 2-3 dni robocze.

Opłatę rekrutacyjną można opłacić za pośrednictwem przelewu internetowego bądź w placówce banku/na poczcie.

Prosimy o kontakt z Biurem Rekrutacji (nr tel.: 61 856 91 90, e-mail: rekrutacja@ue.poznan.pl)

Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł.

Aby przystąpić do rekrutacji na studia należy założyć konto w Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) oraz założyć zgłoszenie na wybrany kierunek/wybrane kierunki studiów. System IRK – e-rekrutacja.ue.poznan.pl

Należy wpisać numer świadectwa dojrzałości a po przecinku numer aneksu z poprawionym wynikiem

Kandydat przyjmowany jest na wybrany kierunek studiów. Specjalności (jeśli są oferowane) wybierane są w trakcie studiów.

Można wpisać wyniki ze wszystkich przedmiotów, które są na liście w formularzu rekrutacyjnym.

Zasady obliczania punktów rankingowych dostępne są w zakładce Zasady rekrutacji .

Zestaw niezbędnych dokumentów dostępny jest w zakładce Zasady rekrutacji.

Od 2018 roku kandydaci nie składają świadectwa ukończenia szkoły.

Formularze w systemie IRK można edytować do upływy daty rejestracji.

Nie musi być potwierdzone notarialnie jeśli jest składane osobiście; wtedy przy składaniu dokumentów jest robiona kopia świadectwa dojrzałości, a potwierdza ww. kopię uprawniony pracownik UEP.

Zgłoszenie jest ważne w momencie zaksięgowania opłaty rekrutacyjnej na koncie kandydata.

Studenci UEP mają możliwość wyjazdu na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+, odbycia studiów w ramach podwójnych dyplomów i umów bilateralnych oraz wzięcia udziału w zagranicznych szkołach letnich, konkursach i wydarzeniach.

Mobilność studentów – dowiedz się więcej.