Skrzynka pomysłów

Autentyczna i otwarta na dialog komunikacja wewnętrzna to jeden z kluczowych elementów sprawnie działającej organizacji.

Jeżeli macie Państwo sugestie dotyczące funkcjonowania UEP, inicjatywy, które warto byłoby podjąć, pomysły jak usprawnić pracę na naszej Uczelni, zachęcamy do dzielenia się nimi za pośrednictwem formularza.

  Pytania i odpowiedzi

  Uprzejmie informujemy, że prace w tym zakresie zostały zakończone i obecnie do systemu Moodle oraz innych systemów można i należy logować się za pośrednictwem NIU.

  Staramy się dostosować działalność Biblioteki UEP do zmieniających się potrzeb i oczekiwań użytkowników. Zaznaczyć jednak należy, że rosnące w wielu obszarach zadania Biblioteki to nie tylko prezencyjne udostępnianie zbiorów. Chęć zapewnienia pracownikom, studentom i doktorantom oraz innym grupom użytkowników pełnej gamy usług już teraz wymaga maksymalnego zaangażowania obecnej obsady kadrowej. Ilość możliwych dyżurów i godzin pracy Biblioteki jest też ograniczona wymogami Kodeksu pracy, których przestrzeganie wpływa na planowanie dyżurów i realizację innych usług.Mając świadomość pewnych niedogodności wynikających z wyżej wspomnianych ograniczeń pragniemy jednak zwrócić uwagę na fakt, że Biblioteka zapewnia użytkownikom posiadającym aktywne konta, całodobowy dostęp do bogatej oferty elektronicznych źródeł informacji naukowej, zaś dla osób chcących dokonywać zwrotów książek w godzinach zamknięcia Wypożyczalni, oferujemy zainstalowany w holu Collegium Altum trezor biblioteczny (wrzutnię) umożliwiający bezobsługowy zwrot wypożyczonych pozycji.Wsłuchując się w zgłaszane uwagi i sugestie, każdą wnikliwie rozważamy i w miarę możliwości wdrażamy w życie. Czasami niestety, istniejące ograniczenia uniemożliwiają ich szybką realizację lub znacząco odsuwają ją w czasie. Nie wykluczają jednak przygotowania się na obsługę użytkowników w czytelniach podczas kilku niedziel od następnej sesji letniej.

  Ze względu na ograniczone środki finansowe Uczelnia nie może zapewnić kompletowania księgozbioru w większych ilościach. Jest to także związane z ograniczoną powierzchnią i możliwościami przechowywania książek. W dwóch (lub więcej) egzemplarzach dostępne są książki polecane jako lektury, publikacje pracowników UEP, dostępne w Wypożyczalni UEP.

  Tak, będziemy starali się w jeszcze większym stopniu niwelować niedogodności z tym związane mając świadomość, że okresowe wycofanie niektórych książek z użytkowania stwarza niedogodności dla użytkowników.

  Ze względu na konieczność dostosowania budynku Collegium Altum do wymogów przepisów przeciwpożarowych i prowadzonej termomodernizacji, prace remontowe niestety będą prowadzone jeszcze przez kilka lat. Staramy się prowadzić je tak, by zminimalizować utrudnienia dla pracowników, studentów i gości UEP. Niestety z uwagi na formalne terminy, zgodnie z którymi prace muszą być prowadzone nie da się ich ograniczyć  tylko do godzin po zamknięciu Biblioteki. Za utrudnienia przepraszamy i jednocześnie prosimy o wyrozumiałość w tym zakresie.

  Podejmiemy działania, aby pogodzić, w większym stopniu niż dotychczas, potrzeby wszystkich użytkowników. Zgłoszony problem w dużym stopniu wynika z tego, że książki w językach obcych kupowane są przez Bibliotekę na wniosek pracowników naukowo-dydaktycznych, którzy wykorzystują je następnie w nauczaniu. Jednocześnie zachęcamy do korzystania książek i czasopism w wersji elektronicznej, Biblioteka UEP rozszerza nieustannie tę ofertę zarówno w języku polskim, jak i w językach obcych.

  Niestety ze względów bezpieczeństwa, a także z powodu niemożliwości zapewnienia usług portierskich przy wejściu od ulicy Św. Marcin, pomysł nie będzie mógł zostać wprowadzony w życie. Natomiast przy okazji różnego rodzaju wydarzeń uczelnianych będą one wykorzystywane, np. Noc Muzeów.

  Niestety, ze względu na układ budynku, a także z uwagi na fakt, że jednak większość sal zlokalizowana jest w wyższych kondygnacjach budynku, na chwilę obecną nie ma takiej możliwości. Niemniej jednak, bardzo dziękujemy za pomysł!

  Bardzo dziękujemy za przekazanie pomysłu. Stojaki na rowery zostaną zamontowane na parkingu przed budynkiem Colegium Altum. Mamy nadzieję, że ułatwi to dojazd na Uczelnię.

  Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
  Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.