W dniu 17.03.2017 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Pleszewie (http://lopleszew.pl/) odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy między Wydziałem Informatyki i Gospodarki Elektronicznej UEP i I LO, które zaowocuje wspólnymi zajęciami dydaktycznymi, prowadzonymi przez pracowników WIGE i I LO od roku szkolnego 2017/2018. 
Umowę podpisali Dyrektor I LO Pani Lilla Deleszkiewicz, Starosta Pleszewski Pan Maciej Wasielewski i Dziekan WIGE prof. Krzysztof Malaga
Ważnym punktem okolicznościowej uroczystości towarzyszącej temu wydarzeniu, zorganizowanej perfekcyjnie przez nauczycieli i uczniów, był wykład absolwenta tego liceum dr. Jacka Małyszki z Katedry Informatyki Ekonomicznej na temat "Informatyczne i statystyczne zabawy językiem". 
W uroczystości wziął udział dr Przemysław Garsztka (Katedra Ekonometrii), który jako pełnomocnik dziekana WIGE ds. kontaktów ze szkołami ponadgimnazjalnymi wraz z Panem mgr. Damianem Sołtysiakiem (nauczycielem I LO i doktorantem WIGE) byli inicjatorami nawiązania współpracy.