Instytut Finansów - aktualności Katedra Ubezpieczeń Uniwersytet

2023 EERIA Second Annual Conference

24-26 września 2023 r. na UEP odbyła się 2023 EERIA Second Annual Conference – druga z cyklu, międzynarodowa konferencja naukowa pod auspicjami Eastern European Risk and Insurance Association. Stowarzyszenie to zrzesza przedstawicieli 14 państw Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej, których głównym zadaniem jest promocja nauki i badań w dziedzinie ryzyka i ubezpieczeń.

Organizatorami tegorocznej edycji były Katedra Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Katedra Ryzyka i Ubezpieczeń Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a patronat honorowy nad konferencją objęli rektorzy obu uczelni.

W konferencji udział wzięło 60 przedstawicieli zarówno ośrodków akademickich, jak i biznesu z Albanii, Belgii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Gruzji, Kosowa, USA, Macedonii, Niemiec, Polski, Szwajcarii i Włoch.

W trakcie wydarzenia odbyła się sesja z udziałem wybitnych keynote speakers. W panelu dyskusyjnym wzięli udział przedstawiciele instytucji rynku ubezpieczeniowego, w tym Komisji Nadzoru Finansowego, Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, a także zakładów ubezpieczeń i pośredników ubezpieczeniowych. W trakcie sesji uczestnicy zaprezentowali swoje badania z zakresu ryzyka i ubezpieczeń, a także ich roli w warunkach transformacji cyfrowej, pandemii Covid-19 oraz zrównoważonego rozwoju.

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych.

2023 EERIA Second Annual Conference