Job Spot: targi pracy UEP z ogromnym zainteresowaniem

26 kwietnia, 2023

25 kwietnia Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zorganizował dla swoich studentów kolejną, 10. już edycję targów pracy. W tegorocznej odsłonie Job Spot swoją ofertę przedstawiła rekordowa liczba wystawców – 43 pracodawców. To w wielu przypadkach znane firmy o międzynarodowej skali działania i rozpoznawalnej marce. Połowa z nich to członkowie Klubu Partnera UEP oraz firmy współpracujące z Biurem Karier.

Podczas targów studenci szukali przede wszystkim informacji o możliwościach podjęcia pracy, staży i praktyk, na które rekrutacja w wielu firmach właśnie się odbywa.

Na stoiskach można było wziąć udział w konkursach z nagrodami (np. koło fortuny ze świetnymi nagrodami ), dowiedzieć się o działalności firmy, jej jednostkach biznesowych, wdrożonych innowacyjnych rozwiązaniach, a także o programie praktyk letnich czy programach menadżerskich.

Jednak targi Job Spot to nie tylko prezentacja ofert uczestniczących firm. Studenci chętnie korzystali także ze specjalnie dla nich przygotowanej propozycji Biura Karier. Uczelniani doradcy zawodowi pomagali przygotować CV i dokumenty aplikacyjne, które przyciągną wzrok wytrawnych rekruterów. Studenci mogli także zrobić sobie profesjonalne zdjęcie do dokumentów lub profili w biznesowych mediach społecznościowych.

Targi pracy na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu to jedno z największych wydarzeń kojarzących studentów z potencjalnymi pracodawcami. Uczelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób wchodzących na rynek pracy i podejmuje działania mające na celu wsparcie ich karier. Od 2003 r. wydarzenie wspiera niezmiennie Klub Partnera UEP – elitarne grono wiodących firm i instytucji Wielkopolski, z którymi Uczelnia najsilniej współpracuje.

Zapraszamy do obejrzenia relacji

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą.

Zdjęcia