Nasza naukowczyni w zarządzie European Aviation Conference Institute

Dr Sonia Huderek-Glapska została wybrana do zarządu European Aviation Conference Institute podczas jubileuszowej, międzynarodowej konferencji lotniczej European Aviation Confernce (EAC), która odbyła się 29.11-01.12.2023 na Uniwersytecie w Luksemburgu.

W konferencji, jako jedyne przedstawicielki z Polski, wzięły udział nasze naukowczynie: dr Sonia Huderek-Glapska z Katedry Mikroekonomii oraz mgr Doris Antczak z Katedry Strategii Marketingowych.

Dr Sonia Huderek-Glapska wygłosiła referat pt. „Airlines Post-COVID Business Model: Efficiency, Cargo, and Regional Development”, a mgr Doris Antczak przedstawiła wyniki swoich badań dotyczących wpływu różnych typów transportu na emisję dwutlenku węgla („Sustainable Transportation and Climate Change: Analysis of the Impact of Transportation Modes on CO2 Emissions”).

Nasza Uczelnia ma duży wkład w rozwój badań nad rynkiem transportu lotniczego. Katedra Mikroekonomii od 15 lat prowadzi prace badawcze związane z tym obszarem.

Wyznaczamy trendy w badaniach naukowych

Nasza naukowczyni w zarządzie European Aviation Conference Institute