Nie tylko szczyty nauki - prof. Zygmunt Waśkowski zdobywcą Matterhorn w rekordowym czasie!

Z dumą informujemy, że nasz naukowiec, dr hab. Zygmunt Waśkowski, prof. UEP, Dyrektor Instytutu Marketingu oraz kierownik Katedry Strategii Marketingowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, osiągnął wyjątkowy sukces poza murami uczelni. Podczas tegorocznych wakacji prof. Waśkowski stanął na szczycie legendarnego Matterhornu (4478 m n.p.m.), jednej z najtrudniejszych gór w Europie.

Matterhorn, położony na granicy Szwajcarii i Włoch, jest znany nie tylko ze swojego wyjątkowego piękna, ale również z wysokiego stopnia trudności wspinaczki. Do tej pory na jego stokach życie straciło 500 osób, co czyni tę górę bardziej wymagającą niż Mount Everest czy K2. Wymaga ona od wspinaczy nie tylko doskonałej kondycji fizycznej, ale również niebywałej determinacji i umiejętności.

Nasz profesor osiągnął szczyt Matterhornu w rekordowym czasie 8 godzin i 10 minut, podczas gdy standardowy czas wejścia wynosi od 9 do 11 godzin. Aby tego dokonać, prof. Waśkowski przez 7 miesięcy intensywnie przygotowywał się do wyprawy, realizując program treningowy obejmujący ćwiczenia wytrzymałościowe, siłowe oraz ogólnorozwojowe. W jego programie nie zabrakło także gimnastyki i jogi, co okazało się kluczowe w pokonywaniu stromych ścian góry, gdzie aż 95 proc. wspinaczki wymaga użycia zarówno rąk, jak i nóg.

Serdecznie gratulujemy prof. Zygmuntowi Waśkowskiemu tego niezwykłego osiągnięcia! Jego wyczyn jest dowodem na to, że marzenia można spełniać nie tylko na polu naukowym, ale również w życiu osobistym, niezależnie od napotykanych trudności.

Pełny artykuł na ten temat można przeczytać w Głosie Wielkopolskim: https://gloswielkopolski.pl/na-szczyt-swoich-mozliwosci-i-jeszcze-dalej-poznanski-profesor-zygmunt-waskowski-zdobyl-matterhorn-to-trzeba-po-prostu-przezyc/ga/c2p2-26703483/zd/410224898987

Fot. Zygmunt Waśkowski i Adam Jastrzębowski

Galeria zdjęć