Byli wśród nas Uniwersytet

Zmarł doc. dr Wojciech Siuda

11 maja, 2023

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że
10 maja 2023 roku odszedł od nas nieodżałowanej pamięci

doc. dr Wojciech Siuda

emerytowany, długoletni, zasłużony nauczyciel akademicki naszej Uczelni w latach
1956-1999, kierownik Zakładu Prawa Gospodarczego, a następnie Katedry Prawa Gospodarczego, wicedyrektor oraz dyrektor Instytutu Organizacji i Zarządzania w latach 1981-1984, dziekan Wydziału Zarządzania i Planowania w latach 1984-1987.

Radca prawny wielu instytucji, wykładowca przedmiotów z zakresu prawa, autor podręczników o tej tematyce.

Odznaczony m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, kilkukrotnie nagradzany przez Ministra Szkolnictwa Wyższego i Techniki, Ministra Edukacji Narodowej oraz rektora naszej Uczelni.

W Zmarłym Uczelnia straciła wychowawcę licznych pokoleń kadry naukowej oraz oddanego młodzieży studenckiej dydaktyka.

PAMIĘĆ O NIM POZOSTANIE NA ZAWSZE WŚRÓD NAS!

REKTOR,
RADA UCZELNI,
SENAT
I SPOŁECZNOŚĆ
UNIWERSYTETU EKONOMICZNEGO
W POZNANIU

Pogrzeb odbędzie się w piątek, 19 maja 2023 r., o godz. 13.10 na Cmentarzu Junikowskim.

Zdjęcie