Pracownicy i studenci UEP znaleźli się wśród osób nagrodzonych w XXIII edycji Konkursu Naukowego Towarzystwa Informatyki Ekonomicznej na najlepsze prace doktorskie i dyplomowe w dziedzinie informatyki ekonomicznej.
 
W grupie prac doktorskich trzecie miejsce uzyskał dr Włodzimierz Lewoniewski za pracę pt. „Metoda porównywania i wzbogacania informacji w wielojęzycznych serwisach WIKI na podstawie analizy ich jakości”. Promotorem pracy był prof. dr hab. Witold Abramowicz.

W grupie prac licencjackich pierwsze miejsca ex aequo zdobyli:
  • Kamila Karasiewicz za pracę pt. „ Wykrywanie nagłówków wyolbrzymiających treść i znaczenie artykułu”. Promotor: dr hab. Agata Filipowska.
  • Michał Skrzypek za pracę pt. „ Rozpoznawanie emocji użytkownika na podstawie danych pozyskanych z czujników smartfona”. Promotor: dr hab. Agata Filipowska.
W grupie prac licencjackich drugie miejsca ex aequo zdobyli:
  • Jakub Józefacki za pracę pt. „Rozpoznawanie gatunku filmu na podstawie plakatu filmowego”. Promotor: dr hab. Agata Filipowska.
  • Zuzanna Żak za pracę pt. „Analiza możliwości badania tekstu w celu rozpoznawania sarkazmu”. Promotor: dr hab. Agata Filipowska.