Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu podpisał porozumienie o współpracy z Chartered Institute for Securities & Investment (CISI). 

 

To pierwsze w historii CISI memorandum zawarte z polskim partnerem akademickim. Pozwoli ono studentom i studentkom UEP na zdobycie kwalifikacji zawodowych CISI, a tym samym na uzyskanie dodatkowych atutów konkurencyjnych na globalnym rynku pracy.

 

– Posiadanie tego certyfikatu może pomóc w zdobyciu pracy w międzynarodowych instytucjach finansowych działających na terenie Polski, a także stanowić przedsionek międzynarodowej kariery w jednym z renomowanych centrów finansowych na świecie, takich jak Londyn, czy Nowy Jork – podkreśla rektor UEP, prof. dr hab. Maciej Żukowski.

 

– Jesteśmy zaszczyceni mogąc nawiązać współpracę z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu. Wierzymy, że nasza współpraca otworzy nowe możliwości studentom UEP, szukającym zatrudnienia w globalnych instytucjach finansowych prowadzących działalność na terenie Polski – powiedział Kevin Moore, dyrektor ds. Globalnego Rozwoju Biznesowego (CISI Chartered FCSI, CISI Global Business Development Director).

 

CISI jest międzynarodową organizacją zrzeszającą praktyków zajmujących się usługami finansowymi – doradztwem inwestycyjnym i rynkami kapitałowymi. Oferuje certyfikowane, uznawane na całym świecie kursy i egzaminy, zapewniające specjalistyczną wiedzę i umiejętności. Kurs UK Level 3 International Introduction to Securities and Investment  jest powszechnie uznawany przez globalne firmy działające w Polsce. Dzięki zawartemu porozumieniu wszystkim studentom i studentkom UEP przysługuje 50% zniżki na opłaty egzaminacyjne CISI, jak również zwolnienie z opłaty rejestracyjnej na egzamin dla wszystkich kandydatów i kandydatki na UEP, podczas rejestracji na egzaminy do marca 2022 r. włącznie.

 

Porozumienie podpisane zostało przez rektora UEP, prof. dr. hab. Macieja Żukowskiego i dyrektora ds. Globalnego Rozwoju Biznesowego CISI, Kevina Moora.