Jedyny taki bieg w Wielkopolsce!

26 października już po raz piąty biegacze wbiegną na 17. piętro Collegium Altum, najwyższego budynku w Poznaniu (wysokość całkowita 103,35 m). Do pokonania będą 372 stopnie! To najwyżej usytuowana meta w naszym mieście. 
Patronat honorowy objęli:
  • rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, 
  • marszałek województwa wielkopolskiego, 
  • prezydent miasta Poznania
  • komendant główny policji.
Partnerem Biegu jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa, piąta edycja Biegu po schodach Collegium Altum. Ze względu na specyfikę biegu organizatorzy ustanowili limit na 300 osób. Honorowym starterem będzie tradycyjnie rektor UEP prof. dr hab. Maciej Żukowski, a gościem honorowym Janusz Grzeszczuk, nestor wielkopolskiego biegania i wychowawca wielu biegaczy obecnie, z tytułami profesorskimi.

Tak jak w poprzednich latach, miejsca na liście startowej rozeszły się błyskawicznie, co świadczy o popularności imprezy organizowanej wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny i wszystkoobieganiu.pl. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponownie zawodników specjalizujących się w towerrunning i biegach górskich.


- Finałowy bieg rozgrywany jest zawsze na wysokim poziomie. W tym roku zawody mają wyjątkową oprawę nie tylko ze względu na piątą edycję, ale także na 100-lecie AZS-u. Bieg po schodach Collegium Altum ma oryginalny, akademicki klimat - podkreśla Przemysław Walewski, redaktor naczelny wszystkoobieganiu.pl, główny organizator biegu.


Zawody w Collegium Altum mają rangę mistrzowską. W ramach biegu odbędą się po raz piąty Mistrzostwa Polski Studentów oraz Mistrzostwa Polski Nauczycieli Akademickich w towerrunning.

Policjanci rywalizować będą w 5. Mistrzostwach Policjantów w biegu po schodach pod patronatem komendanta głównego policji, gen. insp. dr Jarosława Szymczyka, a strażacy PSP i OSP w 3. Mistrzostwach Wielkopolski o Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Andrzeja Bartkowiaka. W ubiegłym roku wystartowało prawie 70 policjantów i strażaków.  


Zgłoszenia zostały zakończone ze względu na osiągnięty limit zawodników!
Wszyscy zawodnicy startujący w Biegu muszą zostać zweryfikowani w Biurze Zawodów, które mieści się w holu gmachu Collegium Altum przy ul. Powstańców Wielkopolskich 16 w Poznaniu: 
- w dniu 25.10.2018 r. (piątek), w godz. 17.00 -18.00 
- w dniu 26.10.2018 r. (sobota), w godz. 8.00 - 9.30.