W dniu 21 października br. w Warszawie odbył się Finał drugiej edycji Olimpiady Wiedzy Ubezpieczeniowej dla agentów ubezpieczeniowych, której organizatorem i pomysłodawcą jest Unilink S.A. - największa w Polsce Multiagencja Ubezpieczeniowa i Lider Ubezpieczeń. Grupa Unilink, w skład której wchodzi Unilink S.A., jest wiodącym dystrybutorem ubezpieczeń w Europie Środkowo-Wschodniej i działa w 6 krajach: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Mołdawii, Czechach i na Słowacji.

 

W tegorocznej rywalizacji udział wzięło ponad 1200 agentów ubezpieczeniowych z całej Polski, którzy w 3 etapowym konkursie (w tym Wielki Finał w Hotelu Bristol w Warszawie) odpowiadali na bardzo skomplikowane pytania dotyczące podstawowych zagadnień prawa ubezpieczeniowego, rynku oraz produktów ubezpieczeniowych. Rywalizacja toczyła się o tytuł Najlepszego Agenta 2022r., nagrody finansowe oraz auto BMW X2 do użytkowania na rok.

 

Pracownicy Katedry Ubezpieczeń - dr hab. Piotr Manikowski, prof. UEP i dr hab. Krzysztof Łyskawa reprezentowali UEP, który jest partnerem merytorycznym Olimpiady. Projekt ten jest jednym z obszarów szerszej współpracy między Unilink i Katedrą Ubezpieczeń UEP, do której doszło dzięki zaangażowaniu obu stron w połowie tego roku.