Zwycięzcy konkursu o Złotą Mysz! Dwudziestą edycję Konkursu o Złotą Mysz wygrali studenci WIGE - Arkadiusz Psurski i Eryk Rutkowski - twórcy elektronicznego tłumacza języka prawnego i umów. Konkurs kierowany jest do studentów I roku uczęszczających w semestrze zimowym na zajęcia z przedmiotu technologie informacyjne, prowadzone przez pracowników Katedry Technologii Informacyjnych. Co roku, w dwuosobowych zespołach powstają profesjonalne projekty biznesowe z wykorzystaniem najnowszych technologii informacyjnych i mobilnych. Projekty obejmują cztery etapy: inwestorski, biznesowy, techniczny i poprojektowy, łącznie z częściową implementacją strony internetowej w technologii PHP i HTML. Prace 150 studentów zostały ocenione przez Komisję Konkursową, w skład której weszli pracownicy Katedry Technologii Informacyjnych, z przewodniczącym w osobie prof. dra hab. inż. Wojciecha Cellarego, prof. zw. UEP. Nagrody w postaci urządzeń elektronicznych ufundował Santander Bank Polska w ramach programu Santander Universidades. Ich wręczenie odbyło się 22 stycznia. Lista nagród i wyróżnień: Miejsce 1: Arkadiusz Psurski i Eryk Rutkowski Tytuł projektu: „Prosty prawnik”– elektroniczny tłumacz języka prawnego i umów Miejsce 2: Piotr Piszora i Szymon Roszak Tytuł projektu: System „PiRos” – elektroniczny przewodnik zakupów dla klientów sklepów Miejsce 3: Michał Hatała i Piotr Kierepka Tytuł projektu: „SEWE” – środowisko VR dla pracujących zdalnie Wyróżnienia: Mikołaj Barańczak i Alan Ciesielski Tytuł projektu: „Niezależni” – aplikacja dla osób niepełnosprawnych Piotr Łapiński i Adam Mikut Tytuł projektu: „WorkLens” – platforma zrzeszająca freelancerów Veranika Fiadchuk i Aniela Skwark Tytuł projektu: „twojakariera.pl” – platforma wspomagająca studentów i uczniów w ukierunkowaniu ścieżki zawodowej Dawid Repka i Bartosz Stempel Tytuł projektu: „QRefuel” – płatność mobilna na stacjach benzynowych Katarzyna Ulatowska, Łukasz Zagórski Tytuł projektu: „Virtualtica” – środowisko AR do kreowania subiektywnego obrazu miasta Serdecznie gratulujemy! :)

 

Zapraszamy na wykład otwarty (w formie warsztatu) pt. „Interest rate market 10 years after the credit crunch: key concepts and market evolution”. Zajęcia przeprowadzi dr Paweł Olsza, dyrektor Biura Ryzyka Kredytowego w Banku Pekao S.A. Wykład odbędzie 25.01.2019 o godz. 10:00 w sali 3.1 CEUE. Zapraszamy osoby zainteresowane inżynierią finansową i zastosowaniem metod ilościowych w finansach.

 

Z przyjemnością informujemy o rozpoczętym naborze na wiosenną edycję Programu Staży i Praktyk Studenckich w Urzędzie Miasta Poznania. Uwaga - wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 stycznia 2019 r.

Jak do nas trafić?

Sekretariat Katedry Statystyki
telefon: 61 854 39 35
email: agnieszka.motala@ue.poznan.pl 
miejsce: 4.23 CEUE