Executives in Residence

Inicjatywa Executives in Residence na Uniwersytecie Ekonomicznym jest nowym formatem współpracy z międzynarodowymi menedżerami wysokiego szczebla, którzy aktywnie włączają się w życie Uczelni, dzieląc się na różne sposoby swoimi bogatymi doświadczeniami. Naszych Executives in Residence można będzie spotkać przy okazji różnych konferencji, debat, wykładów otwartych, jak i innych wydarzeń.

Zapraszamy do odwiedzania tej strony oraz mediów społecznościowych UEP w celu śledzenia aktualnych wydarzeń!

Zobacz nasze filmy na YouTube UEP


Executives in Residence 2024/25

  • Adam Dominiak

    Adam Dominiak z Enea Eko jest praktykiem branży efektywności energetycznej. W Grupie Kapitałowej Enea jest odpowiedzialny za ofertę transformacji energetycznej wśród jej klientów biznesowych. Posiada 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu zespołami prowadzącymi analizy techniczne i inwestycje dekarbonizacyjne w polskim przemyśle. W swojej praktyce doradzał zarządom wielu spółek przy realizacji blisko 1000 projektów. Przyczyniły się one do redukcji emisji dwutlenku węgla o ponad 1 milion ton rocznie. Inżynier energetyk, rzecznik patentowy.

  • Rafał Prendke

    Rafał Prendke w swojej niemal trzydziestoletniej karierze zajmował najwyższe stanowiska kierownicze w wielu międzynarodowych firmach m.in. w Exide, Mondi, Forte, Agrii czy Origin, a więc związany był z branżą motoryzacyjną, meblarską, opakowaniową, papierniczą, oraz nowoczesnym rolnictwem. W pracy zajmował się skomplikowanymi procesami produkcyjnymi i logistycznymi, tworzeniem nowych produktów, restrukturyzacjami, przejęciami i połączeniami, rozwojem sieci sprzedaży oraz prowadzeniem dużych inwestycji. Zawodowo interesuje się współczesnymi metodami zarządzania i jakości, efektywnością w biznesie, analizą procesową oraz zarządzaniem międzykulturowym. Doktorat z zarządzania uzyskał na UEP, a dyplom MBA w Nottngham Business School. Jest audytorem procesów, konsultantem i wykładowcą na Politechnice Poznańskiej oraz wykładowcą studiów MBA. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego w Hipromine, największej europejskiej firmie pozyskującej białko z owadów. Prywatnie Rafał Prendke jest strażakiem ochotnikiem, działa w amatorskim teatrze i uczestniczy w rajdach samochodem terenowym.

  • Paulina Sypniewska

    Dr Paulina Sypniewska to uznana ekspertka w zakresie strategii biznesowych, z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu i wdrażaniu strategii rozwoju dla firm z różnych branż. Jako wykładowca w programie Executive MBA, łączy praktyczną wiedzę biznesową z teorią akademicką, oferując studentom unikalną perspektywę na podejmowanie decyzji strategicznych w rzeczywistych sytuacjach biznesowych.

    Jej pasja do nauczania wynika z pragnienia wspierania menedżerów w kształtowaniu umiejętności krytycznego myślenia i innowacyjnego podejścia do strategicznych wyzwań. Paulina stawia na interaktywną i inspirującą atmosferę, w której studenci mogą efektywnie łączyć teorię z praktyką, przygotowując się do sukcesów na dynamicznie zmieniającym się, globalnym rynku.

    W trakcie swojej kariery Paulina specjalizowała się w rozwoju firm na rynkach międzynarodowych, optymalizacji strategii oraz opracowywaniu spersonalizowanych rozwiązań, które podnoszą wydajność operacyjną i poprawiają rentowność przedsiębiorstw. Jej bogate doświadczenie branżowe sprawia, że na zajęciach dostarcza świeżych, praktycznych perspektyw, wzbogacając program MBA o aktualne wyzwania i szanse biznesowe. Jako mentorka, z zaangażowaniem wspiera studentów w rozwijaniu ich własnych strategicznych wizji i stylów przywódczych.

  • Aleksandra Wojciechowska

    Aleksandra Wojciechowska jest Główną Księgową Grupy Kapitałowej Colas w Polsce. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w Działach Finansowo – Księgowych w międzynarodowych spółkach produkcyjnych. Pracowała także w Dziale Podatkowym jednej z firm z Wielkiej Czwórki. Dzięki temu poznała pełen zakres problematyki księgowej, podatkowej i finansowej w przedsiębiorstwach o różnym profilu. Jest doktorem nauk ekonomicznych i absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Tematem pracy doktorskiej był rachunek kosztów ochrony środowiska w zarządzaniu przedsiębiorstwem produkcyjnym. Pasjonuje ją praca w dużych zespołach projektowych i rozwiązywanie interdyscyplinarnych problemów. Jest żoną i mamą trójki dzieci. W wolnym czasie biega, ćwiczy jogę i wędruje po górach.

Executives in Residence 2023/24

  • Katarzyna Kosel

    Pasjonatka projektów w obszarze rozwoju liderów, doświadczony dyrektor personalny z ponad 20 letnim stażem zawodowym. Od ponad pięciu lat Członek Zarządu Dyrektor pionu – Ludzie i Kultura w Makro Cash & Carry Polska S.A., odpowiada za strategię personalną, koordynuje politykę odpowiedzialności społecznej oraz działania w zakresie badań satysfakcji klienta i efektywności procesów biznesowych. Wcześniej pracowała dla grupy Kingfisher, na rynku polskim oraz brytyjskim, m.in. w roli dyrektora rynku oraz dla Carrefour w Polsce, gdzie m.in. przez 7 lat była w roli Dyrektora HR, Członka zespołu zarządzającego. Posiada doświadczenie w sektorach: duża dystrybucja, usługi B2C oraz B2B, doradztwo oraz produkcja.

    W latach 2015 i 2016 pełniła rolę członka zarządu POHID w Polsce.

     

    W branży dużej dystrybucji pracuje z pasją od ponad 20 lat. Uczestniczyła w 4 fuzjach, gdzie miała okazję łączyć różne kultury organizacyjne oraz zadbać o utrzymanie najlepszych talentów. Jej domeną są procesy obejmujące relacje pracownicze, negocjacje z partnerami społecznymi, zarządzanie talentami, programami motywacyjnymi jak również komunikacja i zarządzanie ludźmi w zmianie.

  • Sandra Subel

    Sandra Subel jest zapaloną twórczynią zmian, która ceni rozwój, uczciwość i ciekawość. Jej misją jest pomaganie ludziom uwolnić ich twórczą pewność siebie i umożliwienie firmom wykorzystania potencjału swoich pracowników. Realizuje te aspiracje w swojej pracy jako liderka ds. różnorodności, równości i włączenia społecznego, opierając się w dużej mierze na swoich umiejętnościach myślenia projektowego, facylitacji i zarządzania zmianami. Prywatnie zajmuje się dzieleniem się wiedzą, coachingiem i mentoringiem.

     

    Pełni funkcję Global Head of Diversity and Inclusion w Axel Springer (globalnej firmie medialnej i technologicznej z siedzibą w Berlinie). Na tym stanowisku skupia się na budowaniu i realizacji holistycznej strategii różnorodności, równości i włączenia dla grupy holdingowej. Wcześniej pracowała w Accenture w obszarach innowacji, kreatywnego rozwiązywania problemów i zarządzania zmianą. Od 2018 roku jest gościnnym wykładowcą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie prowadzi zajęcia z Design Thinking dla studentów programu Executive MBA. Niedawno zaczęła ich szkolić w tematyce radzenia sobie z pułapkami nieświadomych uprzedzeń w miejscu pracy.

     

    Aby realizować swoją misję, Sandra wykorzystuje różne możliwości dzielenia się wiedzą jako mówczyni publiczna i pisarka. Występowała na kilku dużych konferencjach, jest stałą gościnną felietonistką polskiej edycji magazynu Forbes Women. W 2021 roku była współgospodarzem konferencji Impact Day Diversity & Inclusion organizowanej przez Ringier Axel Springer Polska. Od 2021 roku jest częścią komitetu programowego Changemakers, jednej z największych konferencji D&I w Europie, a w 2022 roku była współgospodynią wydarzenia. Aby wspierać ludzi w kontaktach osobistych, Sandra jest mentorem i coachem dla młodych pokoleń przyszłych liderów. W ostatnim czasie jej umiejętności coachingowe zostały docenione przez Międzynarodową Federację Coachingu na poziomie Associate Certified Coach.

  • Leszek Tasiemski

    Leszek Tasiemski obecnie jest globalnie odpowiedzialny za rozwój technologii zabezpieczeń dla sektora B2B w firmie WithSecure (dawniej znanej jako F-Secure). Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu testów penetracyjnych oraz analiz powłamaniowych, głównie dla europejskiego sektora finansowego. Entuzjasta zastosowań automatyzacji w blokowaniu, wykrywaniu oraz reagowaniu na cyberataki. Absolwent Informatyki, Ekonomii oraz MBA. Studiował psychologię. Działa w organizacjach NGO i jest certyfikowanym nauczycielem jogi. Mąż, ojciec dwóch córek, realizuje się sportowo w kolarstwie długodystansowym.

Executives in Residence 2022/23

  • Dr. Gary Evans

    Former CEO of KPMG Consulting CEE, Interim Dean at UPEI

    Dr Gary Evans był senior partnerem i prezesem KPMG Consulting na Europę Środkowo-Wschodnią, a wcześniej partnerem odpowiedzialnym za branżę chemiczną, farmaceutyczną i energetyczną w londyńskim biurze KPMG w Wielkiej Brytanii w zakresie podatków, audytu i doradztwa. Jako partner w profesjonalnej firmie Dr Evans spędzał dużo czasu z zarządami i kierownictwem największych międzynarodowych korporacji.

    Po odejściu z pracy korporacyjnej Gary Evans poświęcił swój czas na badania i nauczanie na Uniwersytecie Wyspy Księcia Edwarda (UPEI) oraz ukończył doktorat z zarządzania korporacyjnego na Liverpool John Moores University. Dr Evans zajmuje stanowisko tymczasowego dziekana Wydziału Wiedzy Rdzennej, Edukacji, Badań i Studiów Stosowanych i kontynuuje badania zarządów korporacyjnych na całym świecie.

    Jako aktywny mówca międzynarodowy, wygłaszał prezentacje na temat technologii, różnorodności i innych kluczowych kwestii związanych z zarządzaniem w całej Europie. W celu zwiększenia różnorodności w prowincjonalnych agencjach, zarządach i komisjach na Wyspie Księcia Edwarda, dr Evans był członkiem rady doradczej Koalicji Wyspy Księcia Edwarda na rzecz Kobiet w Rządzie. Dr Evans jest aktywnym członkiem społeczności rdzennej, wspierającym szereg inicjatyw na rzecz pojednania.

  • Leszek Tasiemski

    Vice President, Corporate Products at WithSecure

    Leszek Tasiemski obecnie jest globalnie odpowiedzialny za rozwój technologii zabezpieczeń dla sektora B2B w firmie WithSecure (dawniej znanej jako F-Secure). Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu testów penetracyjnych oraz analiz powłamaniowych, głównie dla europejskiego sektora finansowego. Entuzjasta zastosowań automatyzacji w blokowaniu, wykrywaniu oraz reagowaniu na cyberataki. Absolwent Informatyki, Ekonomii oraz MBA. Studiował psychologię. Działa w organizacjach NGO i jest certyfikowanym nauczycielem jogi. Mąż, ojciec dwóch córek, realizuje się sportowo w kolarstwie długodystansowym.

  • Jacek Pastuszka

    Former Executive Vice President, Head of Western Europe, in Carlsberg Group

    Praktyk zarzadzania, z ponad 30-letnim doświadczeniem w dużych międzynarodowych organizacjach. Przez ostatnie sześć lat był wiceprezesem zarządu Grupy Carlsberg, odpowiadając za region Europy Zachodniej i Wschodniej. Przez ponad polowe kariery zawodowej pełnił funkcje Dyrektora Generalnego; w czterech dużych firmach, w trzech krajach i dwóch branżach. Był pierwszym Polakiem na stanowisku prezesa czołowych firm konsumenckich w Norwegii (Ringnes) i w Rosji (Baltika). Mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Rosji, Danii i Polsce.

    Karierę zawodowa rozpoczął na początku lat 90-tych w Polsce, w dziale sprzedaży firmy Procter & Gamble, a po kilku latach dołączył do zespołów klienckich odpowiadających za relacje z sieciami Walmart (w USA) i Tesco (w Wielkiej Brytanii). Na początku kolejnej dekady został szefem sprzedaży firmy Danone w Polsce i krajach bałtyckich, a następnie był prezesem Amplico AIG Life i Carlsberg Polska.

    Na początku 2022 roku zakończył działalność operacyjną, wrócił do kraju i aktywnie dzieli się swoimi doświadczeniami jako mentor, doradca, członek rad nadzorczych i wykładowcą MBA.

     

Koordynator

Dr hab. Piotr Trąpczyński, prof. UEP Dyrektor Instytutu Gospodarki Międzynarodowej
Collegium Altum, pokój nr 619
DANE KONTAKTOWE

godziny dyżurów:

Poniedziałek
10:15 - 11:15
Wtorek
11:00 - 12:00

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.