Executives in Residence

Inicjatywa Executives in Residence na Uniwersytecie Ekonomicznym jest nowym formatem współpracy z międzynarodowymi menedżerami wysokiego szczebla, którzy aktywnie włączają się w życie Uczelni, dzieląc się na różne sposoby swoimi bogatymi doświadczeniami. Naszych Executives in Residence można będzie spotkać przy okazji różnych konferencji, debat, wykładów otwartych, jak i innych wydarzeń.

Zapraszamy do odwiedzania tej strony oraz mediów społecznościowych UEP w celu śledzenia aktualnych wydarzeń!

Zobacz film na YouTube UEP!

Nasi Executives in Residence

 • Dr. Gary Evans

  Former CEO of KPMG Consulting CEE, Interim Dean at UPEI

  Dr Gary Evans był senior partnerem i prezesem KPMG Consulting na Europę Środkowo-Wschodnią, a wcześniej partnerem odpowiedzialnym za branżę chemiczną, farmaceutyczną i energetyczną w londyńskim biurze KPMG w Wielkiej Brytanii w zakresie podatków, audytu i doradztwa. Jako partner w profesjonalnej firmie Dr Evans spędzał dużo czasu z zarządami i kierownictwem największych międzynarodowych korporacji.

  Po odejściu z pracy korporacyjnej Gary Evans poświęcił swój czas na badania i nauczanie na Uniwersytecie Wyspy Księcia Edwarda (UPEI) oraz ukończył doktorat z zarządzania korporacyjnego na Liverpool John Moores University. Dr Evans zajmuje stanowisko tymczasowego dziekana Wydziału Wiedzy Rdzennej, Edukacji, Badań i Studiów Stosowanych i kontynuuje badania zarządów korporacyjnych na całym świecie.

  Jako aktywny mówca międzynarodowy, wygłaszał prezentacje na temat technologii, różnorodności i innych kluczowych kwestii związanych z zarządzaniem w całej Europie. W celu zwiększenia różnorodności w prowincjonalnych agencjach, zarządach i komisjach na Wyspie Księcia Edwarda, dr Evans był członkiem rady doradczej Koalicji Wyspy Księcia Edwarda na rzecz Kobiet w Rządzie. Dr Evans jest aktywnym członkiem społeczności rdzennej, wspierającym szereg inicjatyw na rzecz pojednania.

 • Leszek Tasiemski

  Vice President, Corporate Products at WithSecure

  Leszek Tasiemski obecnie jest globalnie odpowiedzialny za rozwój technologii zabezpieczeń dla sektora B2B w firmie WithSecure (dawniej znanej jako F-Secure). Posiada wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu testów penetracyjnych oraz analiz powłamaniowych, głównie dla europejskiego sektora finansowego. Entuzjasta zastosowań automatyzacji w blokowaniu, wykrywaniu oraz reagowaniu na cyberataki. Absolwent Informatyki, Ekonomii oraz MBA. Studiował psychologię. Działa w organizacjach NGO i jest certyfikowanym nauczycielem jogi. Mąż, ojciec dwóch córek, realizuje się sportowo w kolarstwie długodystansowym.

 • Jacek Pastuszka

  Former Executive Vice President, Head of Western Europe, in Carlsberg Group

  Praktyk zarzadzania, z ponad 30-letnim doświadczeniem w dużych międzynarodowych organizacjach. Przez ostatnie sześć lat był wiceprezesem zarządu Grupy Carlsberg, odpowiadając za region Europy Zachodniej i Wschodniej. Przez ponad polowe kariery zawodowej pełnił funkcje Dyrektora Generalnego; w czterech dużych firmach, w trzech krajach i dwóch branżach. Był pierwszym Polakiem na stanowisku prezesa czołowych firm konsumenckich w Norwegii (Ringnes) i w Rosji (Baltika). Mieszkał i pracował w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Rosji, Danii i Polsce.

  Karierę zawodowa rozpoczął na początku lat 90-tych w Polsce, w dziale sprzedaży firmy Procter & Gamble, a po kilku latach dołączył do zespołów klienckich odpowiadających za relacje z sieciami Walmart (w USA) i Tesco (w Wielkiej Brytanii). Na początku kolejnej dekady został szefem sprzedaży firmy Danone w Polsce i krajach bałtyckich, a następnie był prezesem Amplico AIG Life i Carlsberg Polska.

  Na początku 2022 roku zakończył działalność operacyjną, wrócił do kraju i aktywnie dzieli się swoimi doświadczeniami jako mentor, doradca, członek rad nadzorczych i wykładowcą MBA.

   

 • Jim Link

  CHRO at the Society for Human Resource Management, former CHRO Randstad North America

  Jim Link pełni funkcję członka zarządu ds. zasobów ludzkich w Society for Human Resource Management (SHRM). Zrzeszając ponad 315 000 członków na całym świecie, SHRM jest największym stowarzyszeniem zawodowym z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi na świecie i wiodącym głosem w sprawach związanych z pracownikami i miejscem pracy.

  Kariera Jima Linka przechodziła kolejno przez role o rosnącym zakresie odpowiedzialności w różnych branżach i firmach, w tym General Electric, Pillsbury Company, Porsche Cars i Randstad. W swojej ostatniej roli jako członka zarządu ds. zasobów ludzkich w Randstad North America kierował globalnym zespołem 150 specjalistów z zakresu HR, którzy odegrali kluczową rolę w przekształceniu firmy w wielokrotnie nagradzanego, integracyjnego i zrównoważonego światowego lidera.

  Jim Link służył pełnił role przywódcze jako wolontariusz w kilku organizacjach, w tym w Radzie Fundacji SHRM, Radzie Doradczej ds. Kapitału Ludzkiego przy Atlanta Federal Reserve Bank oraz Human Resources Leadership Forum.

  Jim ukończył studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Stanowym w Murray. Oprócz swojego zaangażowania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, pełni role wykładowcy Executive MBA kampusie Azji i Pacyfiku Uniwersytetu Liège (Belgia) w Tajpej na Tajwanie.

Koordynator

dr hab Piotr Trąpczyński profesor uczelni
Collegium Altum, VI piętro, pokój nr 619
DANE KONTAKTOWE

godziny dyżurów:

Wtorek
10:15 - 11:15
Piątek
09:00 - 10:00

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.