2nd International Conference on Quality and Management Sciences (ICQMSc)

13-15 września 2023 odbyła się konferencja 2nd International Conference on Quality and Management Sciences (ICQMSc) zorganizowana przez Instytut Nauk o Jakości Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Wzięło w niej udział ponad 100 naukowców, zarówno z ośrodków zagranicznych: Austrii, Niemiec, Włoch, Francji, Słowacji, Hiszpanii, Portugalii i Ukrainy, jak i krajowych.

Podczas konferencji wygłoszono 8 wykładów plenarnych i 32 wykłady w ramach 8 sesji, a także zaprezentowano ponad 60 posterów, poruszających szeroko zakrojoną tematykę związaną z aktualnymi osiągnięciami w zakresie nauk o zarządzaniu i jakości. Wiele uwagi poświęcono zagadnieniom dotyczącym zrównoważonej gospodarki, m.in. projektowaniu innowacyjnych produktów z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju i perspektywy konsumenta, rozwojowi i wykorzystaniu nowych technologii, a także zarządzaniu jakością i bezpieczeństwem produktów oraz zarządzaniu w gospodarce o obiegu zamkniętym. Multidyscyplinarne ujęcie, uwzględniające kwestie zarządcze, technologiczne, konsumenckie i środowiskowe sprawiło, że tematyka wpisywała się w aktualne trendy naukowe i gospodarcze, będąc inspiracją do szukania rozwiązań problemów i wyzwań, przed jakimi obecnie stoi społeczeństwo. Wybrane referaty prezentowane na konferencji zostaną opublikowane w monografii naukowej.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu prof. Macieja Żukowskiego, Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz patronatem Polskiej Akademii Nauk oddział w Poznaniu, Polskiego Towarzystwa Towaroznawczego, Klubu Polskie Forum ISO 9000, oraz European Organization for Quality.

Przewodniczącą komitetu organizacyjnego była dr hab. Daniela Gwiazdowska, prof. UEP, komitetowi naukowemu przewodniczyła prof. dr hab. Ewa Sikorska.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie konferencji:

Website: icqmsc.ue.poznan.pl

Facebook: ICQMSc2023

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych oraz naszego otoczenia

2nd International Conference on Quality and Management Sciences (ICQMSc)