Informacje prasowe

Domy Studenckie UEP

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu dysponuje trzema akademikami: Atol, Dewizka  i Feniks.

Lata oddania do użytku akademików UEP: Atol – 1969 r., Dewizka 1955 r., Feniks – 1955 r.

Liczba miejsc w domach studenckich UEP (stan na 18 lipca 2024 roku)

Liczba miejsc w domach studenckich
Pokoje 1 – osobowe Pokoje 2 – osobowe Pokoje 3 – osobowe RAZEM
Atol  0 186  0 186
Dewizka 60 96 0 156
Feniks 23 148  0 171
513

Domy studenckie UEP w większości zamieszkane są przez studentów z zagranicy, głównie z Białorusi i Ukrainy.

Cennik akademików reguluje Zarządzenie nr 37/2022 Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu  z dnia 19 maja 2022 roku

Ostatnia podwyżka cen akademików miała miejsce w 2022 roku ( o 25%)

Średnie obłożenie nie spada poniżej 90%

Dodatkowe udogodnienia: kuchnie, pralnie, pokoje cichej nauki, grill, siłownia itp.

Infrastruktura domów studenckich sukcesywnie jest modernizowana. W 2022 roku zakończono wdrożenie kontroli dostępu, dzięki której większość przejść otwierana jest za pomocą kart dostępowych z nadanymi odpowiednimi uprawnieniami.
W ostatnim czasie zmodernizowano system przeciwpożarowy w DS. Feniks, wymieniono część opraw na LED w DS. Atol i Feniks, wyremontowano schody wejściowe do DS. Dewizka i Atol. W ramach bieżących konserwacji rokrocznie malowanych jest kilkadziesiąt pokoi studenckich i pomieszczeń ogólnodostępnych we wszystkich domach studenckich UEP.