6 czerwca br. na terenie UEP, w hali sportowej przy ul. Dożynkowej oraz na boisku TKKF przy ul. Winogrady, odbył się Dzień Sportu UEP, organizowany przez KU AZS UEP i SWFiS. Studenci oraz pracownicy naszej uczelni mogli wziąć udział w kilku dyscyplinach, m.in.: szachach, brydżu, biegu, futsalu czy jodze. Turnieje i zajęcia cieszyły się dużą popularnością wśród obu grup.

Najlepsi uczestnicy rozgrywek  otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody książkowe.

Wśród uczestniku biegu (2,4 km – 4 pętle trasy) organizowanego na boisku TKKFu, w którym uczestniczyło 17 osób, najlepszymi okazali się:

-w grupie Panów – Jakub Małecki z czasem 7:45 min,

– wśród Pań – Alina Furnyk z czasem 10:15.

W godzinach wieczornych odbyły się dwa mecze (koszykówki i siatkówki), w których rywalizowali ze sobą pracownicy uczelni oraz studenci sekcji. W tegorocznych zmaganiach lepsi okazali się studenci.

Wyniki biegu