Konferencja Akredytacyjna UEP

27 września 2023 roku w UEP odbyła się pierwsza Konferencja Akredytacyjna UEP (1st PUEB Accreditation Conference) pod hasłem „Akredytacje międzynarodowej jako narzędzie ciągłego doskonalenia” (International accreditations as a continuous improvement tool). Głównym celem wydarzenia było zgłębienie tematu międzynarodowych akredytacji dla szkół biznesu oraz ich znaczenia jako narzędzi ciągłego doskonalenia.

Podczas konferencji zainaugurowanej przez Rektora UEP prof. Macieja Żukowskiego oraz prowadzonej przez Prorektora do spraw Rozwoju i Współpracy z Otoczeniem prof. Macieja Szymczaka, można było wziąć udział w czterech panelach tematycznych prowadzonych w języku angielskim i polskim: O roli i wartości akredytacji międzynarodowych (The role and value of accreditations), doskonaleniu programów studiów zgodnie z wymaganiami akredytacyjnymi (Closing the loop in AoL programmes – lessons learnt), zbieraniu oraz komunikowaniu danych dotyczących wpływu uczelni na otoczenie (How to collect data and communicate impact?), a także o intelektualnym wpływie badań naukowych (What is intellectual impact in research? And how to sell it?).

Podczas wydarzenia, transmitowanego także online, wykłady wygłosiło sześciu międzynarodowych ekspertów i ekspertek, reprezentujących najważniejsze instytucje akredytacyjne: Natalia Ilina (AACSB), prof. Debra Leighton (EFMD), Katherine O’Flynn (AMBA), prof. Danica Purg (CEEMAN), prof. Thomas Bieger (AACSB) oraz dr Tomasz Ludwicki (UW, AMBA). Nie zabrakło również wykładów osób związanych z UEP: prof. Justyny Majewskiej, prof. Justyny Światowiec-Szczepańskiej, prof. Krzysztofa Walczaka oraz dra Jakuba Jasiczaka.

Każdy z paneli konferencyjnych zakończył się dyskusją, w której uczestniczyli prelegenci oraz uczestników konferencji. Minione wydarzenie było pierwszą z cyklu konferencji dotyczących zagadnień związanych z międzynarodowymi akredytacjami i certyfikacjami. Kolejne takie spotkanie planowane jest za rok.

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych.

Konferencja Akredytacyjna UEP