Konferencja Dydaktyczna UEP

18 września 2023 roku odbyła się doroczna Konferencja Dydaktyczna UEP. Podczas konferencji, w części poświęconej projakościowym działaniom w strategii kształcenia UEP, poruszono kwestie obecności międzynarodowych standardów kształcenia w dydaktyce oraz budowania kultury jakości kształcenia w UEP. Przedstawiono wyniki studenckiej oceny zajęć dydaktycznych w podziale na programy studiów, a także podsumowano działania sfinansowane w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Doskonałość dydaktyczna uczelni”. Omówiono również pierwszą edycję Studenckiego Dnia Jakości Kształcenia w UEP pn. „Horyzonty dydaktyki 2023” i wyniki samooceny studentów w zakresie kompetencji ujętych w celach kształcenia UEP. Część druga konferencji była poświęcona zaletom, zagrożeniom i wyzwaniom, jakie stwarza wykorzystanie sztucznej inteligencji w dydaktyce i nauce.

Organizatorkami konferencji były: prof. dr hab. inż. Anna Gliszczyńska-Świgło, prorektor ds. edukacji i studentów, dr hab. Justyna Majewska, prof. UEP, pełnomocniczka rektora ds. jakości kształcenia wraz z Komisją ds. Jakości Edukacji oraz dr hab. Justyna Światowiec-Szczepańska, prof. UEP, pełnomocniczka rektora ds. celów kształcenia.

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych.

Konferencja Dydaktyczna UEP