Konferencja Katedr Finansów Poznań 2023

14-15 września 2023 r. w UEP odbyła się ogólnopolska Konferencja Katedr Finansów pod hasłem „Finanse wobec wyzwań Nowej Gospodarki”. W konferencji wzięło udział ponad 230 przedstawicieli środowiska akademickiego z 33 uczelni. Przewodniczącą rady programowej konferencji była dr hab. Kamilla Marchewka-Bartkowiak, prof. UEP, a przewodniczącym komitetu organizacyjnego był dr hab. Krzysztof Waliszewski, prof. UEP.

Uczestnicy zaprezentowali swoje badania dotyczące wyzwań współczesnych finansów, bankowości centralnej, komercyjnej i spółdzielczej, bezpieczeństwa sektora bankowego, innowacji w bankowości, finansów samorządowych, rynków finansowych, finansów przedsiębiorstw, finansów publicznych, ubezpieczeń, finansów osobistych, podatków w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, technologii finansowych FinTech, finansów zrównoważonych (ESG).

Podczas konferencji ogłoszono wyniki XV edycji Konkursu Komitetu Nauk o Finansach PAN za wybitne osiągnięcia w zakresie finansów. Nagrodę otrzymała dr hab. Agnieszka Preś-Perepeczo za monografię naukową pt. Efekt sygnalizacji – determinanty reakcji akcjonariuszy na zdarzenia korporacyjne w spółkach publicznych.

Na zakończenie konferencji rozstrzygnięto dwa konkursy:

1. Polskiego Stowarzyszenia Finansów i Bankowości na najlepszą prezentację, który wygrał mgr Tomasz Kaczmarek z UEP za prezentację pt. Animating Financial Markets. Specjalne wyróżnienie otrzymał mgr Jakub Kubiczek z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach za prezentację pt. Determinanty obaw o stabilność dochodu i ich skutki obserwowalne w zachowaniach finansowych Polaków podczas pandemii COVID-19.
  2. BEST PAPER AWARD za najlepszy artykuł zgłoszony na konferencję otrzymali prof. dr Wojciech Stiller oraz Marwin Heinemann z Berlin School of Economics and Law za artykuł pt. Do More Harm than Good? The Optional Reverse Charge Mechanism against Cross-Border Tax Fraud.

Referaty prezentowane na konferencji zostaną opublikowane w jedenastu wysoko punktowanych czasopismach, a także jako rozdziały w monografiach naukowych.

Strona konferencji >>> https://kkf2023.ue.poznan.pl/

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych oraz naszego otoczenia

Konferencja Katedr Finansów Poznań 2023