Katedra Socjologii i Etyki Gospodarczej

Konferencja „Nowe pokolenie w nowej gospodarce''

7 października 2022 roku w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbyła się, pod patronatem JM Rektora UEP prof. dr. hab. Macieja Żukowskiego, konferencja „Nowe pokolenie  w nowej gospodarce”. W wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób: dyrektorzy szkół, nauczyciele, doradcy zawodowi, a także przedstawiciele instytucji publicznych oraz biznesu.
8 października, 2022

Podczas konferencji zaprezentowane zostały metodologia oraz wyniki badań przeprowadzonych wśród wielkopolskiej młodzieży, dotyczące posiadanych przez nich kompetencji w perspektywie potrzeb Gospodarki 4.0. W trakcie wydarzenia odbył się także panel ekspercki, w którym uczestniczyli przedstawiciele wskazanych wyżej środowisk. Podczas dyskusji panelowej zaproszeni eksperci próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, Jak kształcić nowe pokolenie w nowej gospodarce. Konferencja poprzedzona była warsztatem z umiejętności pracy w grupie młodych osób.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Ekonomia w obliczu Nowej Gospodarki” finansowanego z programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości” w latach 2019-2023.