Nasz absolwent doktorem honoris causa Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu

Nasz absolwent, Wojciech Pawłowski, otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Tytuł honorowy doktora honoris causa otrzymał za działalność społeczną i mecenat kultury. Jest fundatorem instytucji kultury, sponsorem wydarzeń artystycznych i filantropem. Wchodzi w skład Rady Dyrektorów Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego, bierze udział w działaniach na rzecz budowy Centrum Muzyki i nowej siedziby Filharmonii Poznańskiej na terenie Międzynarodowych targów Poznańskich. Jest głównym mecenasem Filharmonii Poznańskiej. Bezpośrednio wspiera osoby chore, z niepełnosprawnościami, z hospicjów i domów dziecka.

Wojciech Pawłowski jest prezesem Zarządu VRP sp. z o.o., założycielem Warta Glass, jednego z najbardziej liczących się producentów opakowań szklanych w Polsce, wiceprezesem Zarządu Polskiej Rady Biznesu oraz założycielem i przewodniczącym Rady Polskiej Izby Opakowań.
Jest absolwentem naszej Uczelni, Studium Handlu Zagranicznego i Studium Podyplomowego z zakresu administracji państwowej.

Serdecznie gratulujemy!

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarc