Badania naukowe - publiczne Uniwersytet

Naukowcy UEP ze stypendium MEiN

Dwóch nauczycieli akademickich UEP otrzymało stypendium Ministerstwa Edukacji i Nauki dla wybitnych młodych naukowców, wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w działalności naukowej. Są to:

• dr Maciej Beręsewicz, prof. UEP, z Katedry Statystyki, który zajmuje się problematyką estymacji wielkości populacji oraz wykorzystania niestatystycznych źródeł danych (m.in. big data) na potrzeby statystyki publicznej, w szczególności do opisu populacji cudzoziemców oraz wolnych miejsc pracy;
• dr Krzysztof Czarnecki z Katedry Pracy i Polityki Społecznej, który specjalizuje się w problematyce szkolnictwa wyższego i polityki społecznej, wykorzystując perspekty, teorie i metody stosowane w naukach politycznych, ekonomii i socjologii; zajmuje się przede wszystkim nierównościami w dostępie do szkolnictwa wyższego oraz analizą porównawczą systemów pomocy materialnej i opłat za studia.

Serdecznie gratulujemy!

Link do strony z komunikatem i listą laureatów:

Kultywujemy tradycję Uczelni stworzonej przez przedsiębiorców i czerpiemy z doświadczenia dynamicznie rozwijającego się regionu