Oferty grantowe: NCN: Sonata BIS - konkurs dla naukowców ze stopniem naukowym doktora w okresie od 5 do 12 lat

Dział Badań Naukowych zaprasza do składania wniosków w ramach konkursu Narodowego Centrum Nauki  SONATA BIS 14 na projekty badawcze mające na celu powołanie nowego zespołu badawczego, prowadzącego badania naukowe o charakterze podstawowym.

Kierownikiem projektu badawczego może być osoba, która uzyskała stopień naukowy doktora w okresie od 5 do 12 lat przed rokiem z wystąpieniem z wnioskiem (w okresie od 1 stycznia 2012 r. do 31 grudnia 2019 r.; możliwe są przedłużenia tego okresu – szczegóły w warunkach ogłoszenia konkursu).

Budżet konkursu wynosi 150 mln zł; brak określenia minimalnej lub maksymalnej wysokości budżetu poszczególnego projektu.

W konkursie tym można otrzymać środki na wynagrodzenia dla zespołu badawczego, w tym również stypendia dla studentów lub doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej oraz pokryć inne koszty związane z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego ( z wyłączeniem kosztów monografii).

Projekt może trwać  36, 48 albo 60 miesięcy.

Nabór wniosków odbywa się poprzez system OSF https://osf.opi.org.pl i trwa do 17 września 2024 r. do godziny 16:00.

Zasady wnioskowania na UEP:

Zgodnie z Zarządzeniem nr 48/2024 Rektora UEP, osoby aplikujące o środki zewnętrzne na projekty proszone są o złożenie w DBN Karty Projektu w momencie przystąpienia do przygotowania wniosku projektowego (formularz dostępny na stronie internetowej UEP w zakładce Uniwersytet/Współpraca/Pozyskiwanie Funduszy).

Termin wewnętrzny składania wniosków do podpisu Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą mija z dniem 10 września 2024r.

We wniosku, w zakładce redaktora pomocniczego, prosimy o zamieszczenie loginu Działu Badań Naukowych: DBN128uep, wtedy widzimy Państwa wniosek, który możemy uzupełnić o dane jednostki, sprawdzić pod względem formalnym i konsultować z Państwem.

Szczegóły konkursu oraz wytyczne dotyczące wypełniania wniosków w konkursie SONATA BIS 14 znajdują się na stronie: https://www.ncn.gov.pl/ogloszenia/konkursy/sonata-bis14

Osoba wnioskodawca nie podpisuje wniosku, a jedynie umieszcza w osf dokument podpisany przez kierownika jednostki i przesyła do NCN.

Kontakt w DBN do powyższej oferty: Małgorzata Plenzler-Fedorowicz