Noc naukowców na UEP

29 września 2023 r. w prawie 400 miastach Europy odbyła się Noc Naukowców. UEP przygotował na to wydarzenie edukacyjne 15 propozycji programowych z różnych obszarów. Młodzież, nauczyciele szkolni i rodzice mogli uczestniczyć w ciekawych warsztatach i wykładach, na których dowiedzieli się: jak konsumenci podejmują decyzje zakupowe, jak sprawdza się jakość produktów, jak będzie wyglądał pieniądz przyszłości, na czym polegają negocjacje i sprawiedliwy handel, czy też, co zrobić, żeby przedłużyć życie produktów i być bardziej eko.

Dzieci mogły ubrać się w symulatory zmysłów, by przez chwilę odczuwać rzeczywistość, jak ich dziadkowie, a także spojrzeć przez mikroskop oraz wejść do świata sztucznej inteligencji (SI). Sprawdziły też, który zmysł jest u nich najbardziej rozwinięty. W laboratoriach UEP tworzyły też własną biżuterię i kosmetyki naturalne. Czekało też na nich stoisko europejskie oraz atrakcje internetu rzeczy (IoT) i wzbogaconej rzeczywistości (AR).

Projekt finansowany z programu UE Horyzont Europa od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Serdecznie dziękujemy organizatorom i pracownikom akademickim zaangażowanym w to wydarzenie.

Film z wydarzenia

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą

Noc naukowców na UEP