Program wymiennego kształcenia studentów PoMost

Studenci UEP od semestru letniego będą mogli wziąć udział w nowym programie międzyuczelnianej wymiany o nazwie PoMost. Pozwala on na realizację wybranego przedmiotu w jednej z 8 poznańskich uczelni, które podpisały umowę partnerską. Ideą przedsięwzięcia jest umożliwienie poszerzenia horyzontów i kontaktów, pozyskanie wiedzy z dziedzin, których nie ma w podstawach programowych macierzystych uczelni i zwiększenie interdyscyplinarnych kompetencji studentów. Projekt jest kolejnym krokiem w kierunku zacieśniania współpracy poznańskiego środowiska akademickiego.

Jest to pierwszy tego typu projekt w skali kraju. W projekcie uczestniczą następujące uczelnie:

Szczegółowe informacje na temat programu PoMost znajdują się pod adresem https://ue.poznan.pl/studenci/wymiany-studenckie/ oraz na stronach uczelni partnerskich.

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą