Projekt współrealizowany przez naszych naukowców w finale International VR Awards

Efekty prac naukowców z Katedry Technologii Informacyjnych UEP mogli obejrzeć goście Forum Ekonomicznego w Krynicy. Zespół naszych pracowników we współpracy z Enea Operator i Politechniką Poznańską opracował innowacyjny program szkoleniowy wykorzystujący wirtualną rzeczywistość. Pozwala on bezpiecznie zwiększać umiejętności zawodowe służb technicznych Enea Operator, zajmujących się m.in. rozbudową i konserwacją linii wysokiego napięcia.  System VR w realistyczny sposób odtwarza infrastrukturę dostawcy energii, tworząc przyjazne środowisko do doskonalenia kompetencji. Grafika została stworzona na bazie skanowanych w technologii 3D konkretnych obiektów energetycznych spółki.

Szkolenia dla elektromonterów Enea odbywają się również ze specjalnie dostosowanego do tego pojazdu – VRbusa.  Pozwala to na organizowanie sesji wyjazdowych oraz prezentacje na konferencjach, targach oraz spotkaniach dla studentów i uczniów szkół patronackich. Taki pojazd był jedną z atrakcji Forum.

Projekt doceniony został już za granicą. Znalazł się wśród finalistów najbardziej prestiżowego, międzynarodowego konkursu branży wirtualnej rzeczywistości – International VR Awards w kategorii „Rozwiązanie Roku w Edukacji i Szkoleniach VR”. W tej kategorii nagradzane są rozwiązania zapewniające immersyjne i efektywne doświadczenie edukacyjne. Rozwiązanie konkursu nastąpi 30 listopada 2023 r.

Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki za wygraną!

Wirtualny spacer po VRBusie >> https://my.matterport.com/show/?m=s88WrEhQ2ej

Jesteśmy KOMPETENTNI oraz WIARYGODNI jako partner biznesu, administracji publicznej i organizacji pozarządowych.