Student UEP zwycięzcą konkursu na esej w ramach Akademii EKF 2023

Nasz student, Gabriel Chrostowski – studiujący na I roku studiów II stopnia na kierunku Analityka danych ekonomicznych – wygrał konkurs na esej w ramach Akademii EKF 2023. Wręczenie nagrody odbyło się podczas Europejskiego Kongresu Finansowego, który został zorganizowany w Sopocie.

Do Akademii EKF 2023 zgłosiło się 187 uczestników – rekomendowanych przez swoich promotorów studentów uczelni wyższych w Polsce oraz w Wielkiej Brytanii, którzy wiążą swoją przyszłość z obszarami bankowości i rynków kapitałowych, analityki danych, doradztwa finansowego czy strategicznego. Recenzenci prac wskazali 47 ich zdaniem najciekawszych, spójnych esejów prezentujących własne przemyślenia podparte nowatorskimi i autorskimi argumentami, które dostały się do ostatniego etapu konkursu.

W ścisłym finale najlepiej oceniony został esej i wystąpienie naszego studenta pt. „Polska w strefie euro, czyli reformy, reformy i jeszcze raz reformy”.

Obierając nagrodę, Gabriel Chrostowski powiedział: „Wejście do strefy euro jest ukoronowaniem integracji politycznej i ekonomicznej. Zanim Polska przyjmie euro, musi dojść do wielu reform strukturalnych i instytucjonalnych. Sama strefa euro musi stać się gwarantem wyższego wzrostu gospodarczego i stabilności makroekonomicznej. Bez tego wejście będzie nieuzasadnione. Musi też istnieć wola polityczna do zaimplementowania reform, a społeczeństwo musi być w tym zakresie odpowiednio wyedukowane. To są zjawiska, które muszą zaistnieć, żebyśmy przyjęli wspólną europejską walutę”.

Serdecznie gratulujemy!

Kształcimy liderki i liderów budujących lepszą rzeczywistość społeczno-gospodarczą.