UEP współorganizatorem „D&I Changemakers Poland Chapter: Meeting in Poznan”

23 stycznia 20204 r. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu współorganizował razem z Think Tank Diversity Hub i Grant Thornton Poland 8. edycję „D&I Changemakers Poland Chapter: Meeting in Poznan”, wcześniej funkcjonującego pod nazwą „Diversity Business Meetings”. Dyskusje i warsztaty o planach i wyzwaniach w obszarach zarządzania DEI, HR i CSR odbyły się w siedzibie Franklin Templeton.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli również pracownicy, studenci i absolwenci UEP:

• zidentyfikowano trendy na 2024 rok i potencjały ich wykorzystania,
• omówiono wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym w organizacji,
• przyjrzano się się potrzebom związanym z neuroróżnorodnością w miejscu pracy,
• przedstawiono rozwiązania i wnioski z wdrożeń D&I.

– Wśród aktualnych trendów DEI zwraca uwagę poszerzanie definicji różnorodności o neuroróżnorodność i mobilność społeczną, ale także budowanie środowisk wielu pokoleń, mierzenie inkluzywności i odpowiedzialność liderów za DEI – podkreśla dr hab. Beata Skowron-Mielnik, prof. UEP, prelegentka i współorganizatorka wydarzenia. – Neuroróżnorodność, często używana w kontekście zaburzeń, odnosi się jednak do różnorodności wszystkich ludzi i tego, że doświadczają oni i wchodzą w interakcje z otaczającym ich światem na wiele różnych sposobów. Nie ma jednego „właściwego” sposobu myślenia, uczenia się i zachowania, a różnice nie są postrzegane jako deficyt. Każdy człowiek potrzebuje innej struktury otoczenia i intensywności bodźców, aby móc dobrze się rozwijać i wykorzystywać swój potencjał. To, czy ten potencjał zostanie dobrze wykorzystany, zależy w dużym stopniu od środowiska i organizacji, w których dana osoba funkcjonuje – szkoły, miejsca pracy, społeczeństwa.

Materiał filmowy z wydarzenia >>> https://www.youtube.com/watch?v=Hx4gMAiHRio

Wyznaczamy trendy w badaniach naukowych

UEP współorganizatorem „D&I Changemakers Poland Chapter: Meeting in Poznan”