UEP z dofinansowaniem na nowe kierunki studiów

UEP otrzymał dofinansowanie w kwocie 11 258 750,90 zł ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus na realizację projektu „Tworzenie i modyfikacja kierunków studiów w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu” nr FERS.01.05-IP.08-0360/23 w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Celem projektu jest dostosowanie oferty kształcenia UEP do potrzeb rozwoju gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji.

Projekt przewiduje przygotowanie i realizację dwóch nowych kierunków studiów magisterskich: Zrównoważone Zarządzanie Kapitałem Ludzkim i Transformacja Cyfrowa Łańcucha Dostaw, a także modyfikację  kierunku studiów licencjackich Informatyka i Analityka Danych, modyfikację  kierunku studiów magisterskich poinżynierskich Jakość i Rozwój Produktu oraz modyfikację  kierunków studiów magisterskich: Nadzór i Kontrola (o profilu praktycznym) i Marketing.

Działania w projekcie obejmują m.in. opracowanie lub modyfikację programów studiów we współpracy z biznesem, szkolenia dla kadry dydaktycznej m.in. w zakresie zielonej i cyfrowej transformacji (w tym zagraniczne), przeprowadzenie zajęć wyrównawczych, organizację staży (w tym zagranicznych), wizyt studyjnych i szkoleń dla studentów, zakup nowoczesnego oprogramowania i sprzętu wspomagającego dydaktykę (w tym wyposażenie multimedialnego laboratorium dydaktycznego dla kierunków Informatyka i Analityka Danych oraz Transformacja cyfrowa łańcucha dostaw).

Nowe i zmodyfikowane kierunki studiów zostaną uruchomione w roku akademickim 2025/2026.

Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 12 lipca 2024 r.

Serdecznie gratulujemy zespołowi przygotowującemu projekt w składzie:

• dr hab. inż. Daniela Gwiazdowska, prof. UEP, dr inż. Mariusz Tichoniuk (kierunek Jakość i Rozwój Produktu),
  • dr hab. Katarzyna Perez, prof. UEP, dr Tomasz Gabrusewicz (kierunek: Nadzór i Kontrola),
  • dr hab. Elżbieta Rychłowska-Musiał, prof. UEP, dr Monika Naskręcka, prof. dr hab. inż. Krzysztof Walczak, dr inż. Sergiusz Strykowski (kierunek Informatyka i Analityka Danych),
  • dr hab. Zygmunt Waśkowski, prof. UEP, dr Natalia Gluza, dr Anna Rogala, mgr Marcin Gurtatowski (kierunek: Marketing),
  • dr hab. Beata Skowron-Mielnik, prof. UEP, dr hab. Halina Zboroń, prof. UEP, dr hab. inż. Piotr Bartkowiak, prof. UEP, dr hab. Maciej Ławrynowicz, prof. UEP, dr Alicja Koperska, dr Sebastian Narojczyk (kierunek: Zrównoważone Zarządzanie Kapitałem Ludzkim),
  • dr hab. Milena Ratajczak-Mrozek, prof. UEP, prof. dr hab. Piotr Banaszyk, dr Marcin Jurczak (kierunek Transformacja Cyfrowa Łańcucha Dostaw)

oraz Zespołowi Biura Pozyskiwania Funduszy UEP.

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych oraz naszego otoczenia