Katedra Przyrodniczych Podstaw Jakości - aktualności

Zespół Studentek z UEP pod opieką naukową dr inż. Sylwii Sady otrzymał wyróżnienie w pierwszej polskiej edycji programu edukacyjnego Solve for Tomorrow

Za nami pierwsza polska edycja programu Solve For Tomorrow (SFT) zorganizowana przez Samsung.

Podczas oficjalnej gali finałowej 31 marca 2022 roku w Centrum Nauki Kopernik, Studentki pierwszego roku kierunku Jakość i rozwój produktu: Karolina Pakuła, Nikola Dłużniewska, Zuzanna Płaczek oraz Agata Polus otrzymały wyróżnienie za projekt „Poczuj się bezpiecznie w Poznaniu”, które wręczył im Prezes Samsung Electronics Polska – Stephen Suh.

Studentki blisko pół roku pracowały nad wyzwaniem dotyczącym bezpieczeństwa lokalnej społeczności przy usystematyzowanym podejściu Design Thinking. W wyniku tych prac powstał prototyp aplikacji „safeBack”, której celem jest ograniczenie niepokoju towarzyszącego młodym ludziom podczas przemieszczania się po Poznaniu.

Program SFT podzielony został na trzy etapy. W pierwszym z nich spośród 138 zgłoszeń w jednej z trzech kategorii: zdrowia, bezpieczeństwa lub klimatu, jury wyłoniło 25 zespołów, które przeszły do półfinału programu. Następnie uczestnicy otrzymali wsparcie w postaci mentoringu od ambasadorów programu Solve for Tomorrow, a także wzięli udział w warsztatach Design Thinking. Na tym etapie zespoły miały czas na pogłębioną analizę swoich pomysłów. W efekcie powstały podsumowania video, w których zespoły zaprezentowały swój proces tworzenia i efekty.

W finale pilotażowej edycji programu Solve for Tomorrow w Polsce znalazło się 9 zespołów: 3 w kategorii zdrowie, 2 w kategorii bezpieczeństwo i 4 projekty realizujące wyzwania związane z klimatem. Na ostatnim etapie zespoły odbyły blisko 40 spotkań z wolontariuszami firmy Samsung, którzy wcielili się w rolę mentorów. Zadaniem wolontariuszy było wspieranie zespołów w ulepszeniu  prototypów od strony technologicznej, testowanie i przygotowanie do prezentacji podczas gali finałowej.

Program Samsung Solve for Tomorrow został objęty patronatem przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Centrum GovTech oraz NASK. Partnerami projektu są Centrum Nauki Kopernik, Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Zwolnieni z Teorii oraz firma Hostersi.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.