Studenckie Koła Naukowe
Zobacz jak studenci rozwijają swoje pasje i zainteresowania!
Poznaj studenckie koła naukowe
-
SKN Audytu Wewnętrznego i Compliance
Opiekun: dr hab. Sławomira Kańduła, prof. UEP
Katedra Finansów Publicznych -
SKN Bankier (SKN Bankowości i Pośrednictwa Finansowego)
Opiekun: dr hab. Krzysztof Waliszewski, prof. UEP oraz dr Anna Warchlewska
Katedra Pieniądza i Bankowości -
SKN Biznesu Międzynarodowego Synergy Group
Opiekun: dr Aleksandra Kania
Katedra Konkurencyjności Międzynarodowej -
SKN CommodityLab
Opiekun: dr hab. Renata Dobrucka, prof. UEP
Katedra Jakości Produktów Przemysłowych i OpakowańStudenckie Koło Naukowe CommodityLab działa od 2015 roku. Celem Studenckiego Koła Naukowego CommodityLab jest przede wszystkim rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Realizacja ciekawych projektów badawczych ma na celu poszerzanie wiedzy i poznawanie nieznanych dotąd tajników nauki.
-
SKN Commodum Cantavit
Opiekun: dr hab. inż. Katarzyna Mikołajczyk-Bator, prof. UEP oraz dr hab. Dariusz Kikut-Ligaj
Katedra Przyrodniczych Podstaw JakościStudenckie Koło Naukowe Commodum Cantavit zajmuje się szeroko rozumianą jakością i popularnością wśród konsumentów produktów spożywczych, przemysłowych, kosmetycznych oraz farmaceutycznych. Produkty bio, eco, organic i wiele innych tzw. „naturalnych” są podstawą świadomej i odpowiedzialnej konsumpcji, która jest naszym zadaniem prośrodowiskowa, harmonijna, niskoemisyjna i niskonakładowa. Konstruujemy produkty, które nie emitują do środowiska niczego co w nim naturalnie nie występuje zgodnie z naszą dewizą „Natura prawdę ci powie”. Oceniamy składniki produktowe m.in. pod względem dostępności, funkcjonalności, niskiego stopnia przetworzenia, łatwości oceny wskaźników fizykochemicznych oraz cech proekologicznych stosując przy tym nowoczesny sprzęt analityczny oraz szybkie i proste metody analizy danych pomiarowych. Produkty i surowce z grupy „naturalnych” jakie badamy pod względem właściwości przeciwutleniających i prozdrowotnych oraz cech sensorycznych to m.in:
- zioła i produkty zielarskie,
- przyprawy,
- miody smakowe,
- kremy i emulsje kosmetyczne,
- napoje m.in. takie jak: kawa i herbata,
- naturalne surowce spożywcze tj.: owoce roślin dzikorosnących, grzyby, glony i kwiatostany roślin jadalnych,
- woski pszczele i roślinne.
-
SKN Compertus
Opiekun: dr hab. Maja Sajdak, prof. UEP
Katedra Zarządzania StrategicznegoStudenckie Koło Naukowe Compertus to dynamiczna społeczność skupiająca się na konsultingu, doradztwie gospodarczym i biznesie. Promujemy aktywność, wiedzę i zdobywanie praktycznych umiejętności w tych obszarach. Nasze koło jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Wspieramy ambitnych działaczy i osoby, które chcą robić „coś więcej”.
Słowa kluczowe: konsulting, doradztwo gospodarcze, biznes, społeczność -
SKN Controlling
Opiekun: dr inż. Aleksandra Szulczewska-Remi oraz dr hab. Dawid Szutowski, prof. UEPKatedra Controllingu, Analizy Finansowej i WycenyStudenckie Koło Naukowe Controlling zrzesza studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, którzy są zafascynowani tematyką controllingu. Koło naukowe powstało 30 października 2013 r. i jest wynikiem obustronnej inspiracji oraz pracy studentów, jak i pracowników naukowych. Podstawowym celem SKN jest poszerzanie praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu controllingu wśród członków koła, jak także studentów UEP. Pierwszym opiekunem SKN był dr hab. Cezary Kochalski, prof. nadzw. UEP. -
SKN Data Science
Opiekun: dr Włodzimierz Lewoniewski
Katedra Informatyki Ekonomicznej -
SKN E-commerce
Opiekun: dr Marcin Lewicki
Katedra Handlu i Marketingu -
SKN Ekobiznesu
Opiekun: dr inż. Joanna Witczak
Katedra Jakości Produktów Przemysłowych i OpakowańStudenckie Koło Naukowe Ekobiznesu zrzesza Studentki i Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, którym nie jest obojętna tematyka zrównoważonego rozwoju. Poszerzamy praktyczną i teoretyczną wiedzę dotyczącą zagadnień związanych z poszukiwaniem zapewnienia równowagi pomiędzy potrzebami człowieka związanymi z oczekiwaniami cywilizacyjnymi a prawem do funkcjonowania w zgodzie z naturą.
Słowa kluczowe: GOZ, LCA, ESG, SDG, ślad środowiskowy
-
Ekologiczne Studenckie Koło Naukowe Ekosfera
Opiekun: dr hab. inż. Katarzyna Wybieralska, prof. UEP
Katedra Technologii i Analizy InstrumentalnejW swojej działalności staramy się poruszać najbardziej aktualne zagadnienia odnośnie ekologii, problematyki ochrony środowiska oraz zmian klimatu. Głównymi zadaniami Koła są: prowadzenie badań mających na celu analizowanie i propagowanie ekologicznego stylu życia, poznawanie nowych proekologicznych technologii oraz integracje studentów różnych kierunków wokół problemów ochrony środowiska , a także związana z tym wymiana doświadczeń i informacji. Czynimy też starania na rzecz pogłębiania wiedzy fachowej studentów, podnoszenia kwalifikacji w różnych dziedzinach związanych z ekologią. Nasz cel to ciągły rozwój członków, nawiązywanie kontaktów i współpracy z organizacjami zajmującymi się ochroną środowiska oraz firmami oferującymi tzw. technologie dla środowiska, uczestniczenie w międzyuczelnianych konferencjach o tematyce ekologicznej, publikowanie artykułów w monografiach czy czasopismach, organizowanie wyjazdów i warsztatów naukowych. Prowadzimy różnego rodzaju kompleksowe badania związane z oceną jakości produktów czy jakości usług pośrednio lub bezpośrednio dotyczących aspektów ekologicznych.
Słowa kluczowe: ekologia, eko-technologie, edukacja, badania, jakość -
SKN Ekonomiki Inwestycji i Nieruchomości Propertus
Opiekun: dr Łukasz Strączkowski, dr Maciej Koszel
Katedra Inwestycji i NieruchomościZajmujemy się problematyką funkcjonowania rynku nieruchomości i inwestycji w nieruchomości. Naszym celem jest rozwijanie umiejętności i kompetencji związanych z analizą i obsługą rynku nieruchomości oraz zarządzaniem i inwestowaniem w nieruchomości. Organizujemy wspólnie z przedstawicielami praktyki prelekcje, warsztaty i szkolenia w obszarze naszych zainteresowań. Prowadzimy bieżący monitoring i analizę sytuacji związanej z rynkiem mieszkaniowym w Polsce.
Słowa kluczowe: nieruchomości, rynek nieruchomości, inwestycje, obrót nieruchomościami, rynek mieszkaniowy -
SKN Ekonomii Zrównoważonego Rozwoju
Opiekun: dr Jakub Staniszewski
Katedra Makroekonomii i Gospodarki ŻywnościowejStudenckie Koło Naukowe Ekonomii Zrównoważonego Rozwoju skupia się na interdyscyplinarnej analizie koncepcji ekonomicznych, które łączą aspekty ekonomiczne, społeczne i środowiskowe. Członkowie Koła poszukują sposobów na osiągnięcie równowagi pomiędzy rozwojem gospodarczym a ochroną środowiska naturalnego. Studenci w ramach SKN pogłębiają wiedzę z zakresu ekonomii zrównoważonego rozwoju poprzez uczestnictwo w projektach badawczych, konferencjach, przygotowaniu publikacji naukowych czy wyjazdach studyjnych.
Słowa kluczowe: zrównoważony rozwój, ekonomia środowiska, ekonomia energii, ekonomia zasobów -
SKN Enactus
Opiekun: dr Marcin Bielicki
Katedra Inwestycji i Rynków FinansowychJeśli chcesz być częścią międzynarodowej organizacji Enactus, tworzącej innowacyjne start up’y związane z Celami Zrównoważonego Rozwoju, to właśnie miejsce dla Ciebie!
Tworzymy miejsce do zdobywania doświadczenia zawodowego, skupiamy się na praktyce i kompetencjach przyszłości.
Wspólnie szukamy problemów do rozwiązania i na ich podstawie realizujemy projekty biznesowe. Współpracujemy z firmami i środowiskiem akademickim.
Co roku bierzemy udział w Enactus Poland National Competition – konkursie krajowym Enactus, w którym prezentujemy nasze projekty. Jego zwycięzca reprezentuje Polskę w trakcie Enactus World Cup. Jako Enactus UEP w 2024 byliśmy na Enactus World Cup w Kazachstanie, a wcześniej w USA!
Działamy w ramach różnych działów, więc każdy może się rozwijać w wybranym przez siebie kierunku. Zaangażowanie wszystkich zależy tylko od ich chęci i czasu.
Zainteresowaliśmy Cię? Chcesz wiedzieć więcej, napisz do nas na Facebook’u, Instagram’ie lub Linkedin’ie.
Słowa kluczowe: projekty, praktyka, kompetencje przyszłości, doświadczenie zawodowe, cele zrównoważonego rozwoju
-
SKN EUrope
Opiekun: dr Judyta Cabańska
Katedra EuropeistykiStudenckie Koło Naukowe EUrope tworzy grupa euro entuzjastycznych studentów, którzy chętnie dzielą się wiedzą o Unii Europejskiej i realizują europejskie projekty. Nasze zainteresowania to nie tylko funkcjonowanie UE, ale także dyplomacja i stosunki międzynarodowe. Zajmujemy się organizacją konferencji, warsztatów oraz wykładów otwartych dla wszystkich studentów naszej uczelni. Działamy także na rzecz lokalnej społeczności (m.in. prowadzimy warsztaty europejskie dla uczniów szkół średnich oraz współtworzymy wydarzenia o tematyce europejskiej na terenie Poznania, takie jak Dzień Europy czy Noc Naukowców).
Słowa kluczowe: Unia Europejska, edukacja europejska, Europa -
SKN Finansów Przedsiębiorstw
Opiekun: dr Bartosz Kabaciński oraz dr Agnieszka Stróżyńska-Szajek
Katedra Finansów PrzedsiębiorstwStudenckie Koło Naukowe Finansów Przedsiębiorstw to grupa studentów zainteresowanych zagadnieniami z dziedziny finansów przedsiębiorstw i zarządzania nimi. W ramach Koła organizowane są spotkania, warsztaty oraz wykłady z pracownikami UEP oraz renomowanymi ekspertami z branży finansowej. Członkowie mają okazję rozwijać swoje umiejętności analityczne, zdobywać praktyczne doświadczenie oraz budować sieć kontaktów zawodowych. Dodatkowo Koło, umożliwiając rozwój pasji, kompetencji i zainteresowań związanych z finansami przedsiębiorstw, wspomaga uczestnictwo w konkursach, konferencjach, czy projektach badawczych. Koło systematycznie prowadzi również warsztaty podnoszące umiejętności obsługi MS Excel. Zachęcamy do dołączenia do SKN Finansów Przedsiębiorstw, aby wspólnie kształtować przyszłość finansów biznesowych i zdobywać cenne doświadczenia.
Słowa kluczowe: finanse przedsiębiorstw, zarządzanie finansami, rynki finansowe, MS Excel, badania empiryczne -
SKN GameDev
Opiekun: mgr Mikołaj Maik
Katedra Technologii InformacyjnychCelem koła naukowego SKN GameDev jest zgłębianie technik i narzędzi niezbędnych do tworzenia gier. Pracując nad różnymi grami, studenci zdobywają umiejętności z zakresu obsługi silników gier, modelowania 3D oraz projektowania aplikacji opartych na technologiach VR i AR. Aktywnie uczestniczymy w game jamach i hackathonach każdego roku, a efekty pracprezentowane są na różnorodnych konferencjach. Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani programowaniem w Unity, modelowaniem 3D, tworzeniem grafiki 2D oraz pisaniem scenariuszy do gier.
Słowa kluczowe: Game Development, programowanie, modelowanie 3D, grafika 2D, VR/AR -
SKN Gospodarki Żywnościowej
Opiekun: dr Michał Borychowski
Katedra Makroekonomii i Gospodarki ŻywnościowejJesteśmy aktywnym i dynamicznym zespołem interesującym się współczesną problematyką gospodarki żywnościowej, globalizacji na rynku żywności oraz biogospodarki. Bierzemy udział w konferencjach i seminariach naukowych, gdzie przedstawiamy wyniki naszych badań, a także inicjatywach popularyzujących naukę. Efekty naszych prac publikujemy w czasopismach naukowych, a doświadczenia zdobywamy podczas wyjazdów i wizyt studyjnych w różnych podmiotach gospodarczych – przedsiębiorstwach, instytucjach, gospodarstwach rolnych.
Słowa kluczowe: gospodarka żywnościowa w warunkach globalizacji, systemy produkcji żywności, tendencje i preferencje konsumentów na rynku żywnościowym, biogospodarka, rynki rolne -
SKN HaeR
Opiekun: dr Przemysław Piasecki
Katedra Pracy i Polityki SpołecznejDziałalność SKN HaeR koncentruje się wokół zagadnień związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, rozwojem kariery i rynkiem pracy. Członkowie SKN organizują dyskusje poświęcone współczesnym trendom w zarządzaniu ludźmi, warsztaty (np. z nowoczesnego oprogramowania do rekrutacji) i spotkania z zaproszonymi gośćmi – naukowcami i praktykami. Członkowie zdobywają szeroką wiedzę o procesach kadrowych takich jak dobór pracowników, kształtowanie ścieżek karier lub wynagradzanie, a ponadto rozwijają konkretne umiejętności (np. obsługa aplikacji Trello wspierającej zarządzanie projektami lub oprogramowania SAP HCM).
Słowa kluczowe: zarządzanie zasobami ludzkimi, rynek pracy, rozwój kariery, szkolenia -
SKN HAI: Humans & AI
Opiekun: dr Paweł Niszczota
Katedra Finansów MiędzynarodowychStudenckie Koło Naukowe HAI: Humans & AI skupia się na wpływie sztucznej inteligencji (AI) na zachowania człowieka. Naszą misją jest zdobywanie, pogłębianie i dzielenie się wiedzą na styku ekonomii, zarządzania, psychologii i informatyki. Z wielkim zainteresowaniem poświęcamy się dużym modelom językowym, takim jak GPT (ChatGPT), oraz badamy postawy i zachowania konsumentów wobec produktów i usług opartych na AI. Podczas naszych spotkań omawiamy postępy w dziedzinie AI, a także najnowsze badania w zakresie psychologii nowych technologii, psychologii ekonomicznej, ekonomii i finansów behawioralnych oraz ekonomii eksperymentalnej. Sukcesami koła są m.in. organizacje wykładów ze specjalistami w AI oraz opublikowanie artykułu o ChatGPT we wpływowym czasopiśmie.
Słowa kluczowe: sztuczna inteligencja, ChatGPT, duże modele językowe, ekonomia i finanse behawioralne, ekonomia eksperymentalna -
SKN HRview
Opiekun: dr Bartosz Marcinkowski oraz dr Sebastian Narojczyk
Katedra Zarządzania Zasobami PrzedsiębiorstwaKoło naukowe HRview zrzesza osoby zainteresowane zarządzaniem zasobami ludzkimi. Daje możliwości rozwoju personalnego w dziedzinach takich jak: rekrutacja, tworzenie CV, kompetencje miękkie. Dodatkowo dzięki obecności na social mediach członkowie koła mogą nauczyć się tworzyć posty, grafiki. HRview jest świetnym wyborem dla każdego kto chce dołączyć do grupy ambitnych osób, które chcą się rozwijać.
Słowa kluczowe: rekrutacja, HR, ambicja, doświadczenie, grupa -
SKN Idea
Opiekun: dr Katarzyna Śmiałowicz
Katedra Marketingu ProduktuMisją SKN IDEA jest wiedzieć i potrafić WIĘCEJ. Zależy nam na poszerzaniu i pogłębianiu wiedzy dotyczącej aspektów marketingowych, a w szczególności tematów dotyczących zarządzania produktem, zachowań konsumentów, designu oraz badań marketingowych. Czym się zajmujemy?
– rozwijamy umiejętności projektowania, planowania i realizowania badań oraz prowadzenia akcji promocyjnych i charytatywnych,
– współpracujemy i wymieniamy się doświadczeniami z innymi organizacjami,
– organizujemy i bierzemy udział w seminariach, konferencjach, odczytach itp.
Słowa kluczowe: marketing, badania, organizacja wydarzeń i akcji promocyjnych, działalność charytatywna -
SKN Innova
Opiekun: dr inż. Katarzyna Michocka
Katedra Technologii i Analizy InstrumentalnejCelem działalności koła SKN Innova jest pogłębianie wiedzy i zainteresowań z zakresu innowacji, badań jakości, problematyki ochrony środowiska w projektowaniu i produkcji produktów nieżywnościowych w idei zrównoważonego rozwoju. SKN Innova realizuje swoje cele w szczególności poprzez:
- spotkania dyskusyjne członków koła,
- studiowanie fachowej literatury,
- wspólne wyjazdy,
- współpracę z innymi organizacjami i studenckimi kołami naukowymi krajowymi i zagranicznymi,
- uczestnictwo w konferencjach naukowych.
Słowa kluczowe: innowacja, kosmetyki, chemia gospodarcza, badania, jakość, zrównoważony rozwój
-
SKN Inventum
Opiekun: dr hab. inż. Daniela Gwiazdowska, prof. UEP
Katedra Przyrodniczych Podstaw JakościSKN Inventum to nauka, pasja i niekończące pomysły. Realizujemy różnorodne projekty badawcze, m.in. tworząc innowacyjne produkty wpisujące się w ideę zrównoważonego rozwoju czy poszukując nowych, przyjaznych dla środowiska sposobów walki z niepożądanymi drobnoustrojami w całym łańcuchu żywnościowym. Działamy zgodnie z aktualnymi trendami w nauce i gospodarce. Członkowie koła uczestniczą w wydarzeniach popularno-naukowych jak Noc Naukowców czy Festiwal Nauki i Sztuki, prezentują swoje badania na konferencjach krajowych i międzynarodowych, a także publikują wyniki swoich badań w czasopismach naukowych.
Słowa kluczowe: innowacyjne produkty, zrównoważony rozwój, bezpieczeństwo w łańcuchu żywnościowym, bezpieczeństwo i higiena produkcji, mikrobiologia -
SKN Inwestycji Kapitałowych Profit
Opiekun: dr Przemysław Grobelny
SKN IK Profit zajmuje się przede wszystkim szeroko rozumianymi zagadnieniami z obszaru rynku kapitałowego. Wykłady prowadzone w ramach cotygodniowych spotkań obejmują tematy związane z giełdą, bankowością inwestycyjną, finansami przedsiębiorstw czy też fuzjami i przejęciami. Organizacja znana jest z licznie organizowanych projektów, które pozwalają lepiej poznawać wspomniane wcześniej zagadnienia. W ramach projektów takich jak London Study Excursion oraz Warsaw Study Excursion uczestnicy mogą wyjechać do Londynu lub Warszawy, by spotkać się z przedstawicielami wiodących instytucji finansowych. Wartościowe doświadczenia dostarczają również inicjatywy takie jak Akademia Analiz, w których rywalizuje się w konkursie o tytuł Mistrza Analiz, czy też Ogólnopolska Konferencja Naukowa, umożliwiająca prezentację referatów naukowych.
Słowa kluczowe: rynek kapitałowy, inwestycje, branża finansowa, giełda -
SKN Inżynierii Finansowej
Opiekun: dr Jakub Morkowski
Katedra Matematyki Stosowanej -
SKN Jakości i Bezpieczeństwa Żywności Spectrum
Opiekun: dr hab. inż. Inga Klimczak, prof. UEP oraz dr inż. Maria Sielicka-Różyńska
Katedra Jakości i Bezpieczeństwa ŻywnościStudenckie Koło Naukowe Jakości i Bezpieczeństwa Żywności Spectrum zrzesza prężnie działających studentów, czynnie angażujących się w życie naukowe oraz społeczne. Misją SKN JiBŻ Spectrum jest pogłębianie wiedzy w zakresie żywności i propagowanie zasad zrównoważonej produkcji i konsumpcji. Koło ma na swoim koncie współorganizację wielu konferencji, organizację szkoleń oraz warsztatów z zakresu jakości i bezpieczeństwa żywności. Członkowie koła biorą czynny udział w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych. Niejednokrotnie prace członków SKN JiBŻ Spectrum zostały opublikowane w formie artykułów naukowych i wyróżnione nagrodami.
Słowa kluczowe: jakość żywności, bezpieczeństwo żywności, zrównoważony rozwój i konsumpcja, konferencje naukowe, warsztaty -
SKN Jakości Qualitas
Opiekun: dr inż. Katarzyna Joachimiak-Lechman oraz dr Beata Paliwoda
Katedra Zarządzania JakościąGłównym celem SKN Qualitas jest poszerzanie praktycznej i teoretycznej wiedzy w zakresie zarządzania ze szczególnym uwzględnieniem jakości, środowiska i bhp. Zajmujemy się najważniejszymi trendami rynkowymi dotyczącymi zrównoważonego rozwoju. Poza działalnością badawczą, Studenckie Koło Naukowe Qualitas organizuje szkolenia oraz wspiera akcje charytatywne.
Słowa kluczowe: zarządzanie jakością, zarządzanie środowiskowe, zarządzanie higieną i bezpieczeństwem, zrównoważona produkcja i konsumpcja -
SKN Klub Debat UEP
Opiekun: dr hab. Waldemar Rydzak, prof. UEP oraz dr hab. Jacek Trębecki, prof. UEP
Katedra Ekonomii Informacji -
SKN Komunikacji Rynkowej
Opiekun: dr Natalia Gluza,
Katedra Strategii Marketingowych -
SKN Kultura i Ekonomia Wina
Opiekun: dr Mateusz Mikutowski
Katedra Inwestycji i Rynków Kapitałowych -
SKN Maksimus
Opiekun: dr Julia Jastrząbek
Katedra Makroekonomii i Badań nad RozwojemSkupiamy osoby chcące rozwijać swoje zainteresowania w dziedzinie makroekonomii. Nasze główne obszary działalności to działalność naukowa – publikacje w czasopismach naukowych, uczestnictwo w konferencjach naukowych oraz działalność popularnonaukowa poprzez realizację autorskiej audycji radiowej Oscylator dla Radia Afera.
Słowa kluczowe: makroekonomia, ekonomia globalna, wzrost gospodarczy, zrównoważony rozwój -
SKN Marketing
Opiekun: dr hab. Robert Romanowski, prof. UEP oraz dr Andrzej Szymkowiak, prof. UEP
Katedra Handlu i MarketinguSKN Marketing jest jednym z najstarszych kół studenckich na UEP, bowiem działając od 1986 roku pomaga studentom różnych kierunków realizować swoje pasje związane z prowadzeniem badań, publikowaniem ich wyników, samokształceniem, organizowaniem imprez i konferencji naukowych związanych z marketingiem, zachowaniami nabywców, innowacji w marketingu, ale też brandingu terytorialnego. Jesteśmy kreatywną ekipą studencką, pełną pasjonatów marketingu z różnych kierunków. Naszym celem jest ciągły rozwój oraz dawanie naszym członkom szansy na zdobycie praktycznego doświadczenia w świecie marketingu, poprzez udział w projektach realizowanych dla firm zewnętrznych! Ponadto mamy na koncie wyjazdy terenowe do Karpacza i Zakopanego, podczas których nie tylko uczestniczyliśmy w wykładach otwartych prowadzonych przez praktyków, ale także uczyliśmy się jeździć na snowboardzie i nartach.
-
SKN Marketingu Międzynarodowego Advantis
Opiekun: dr Marcin Wieczerzycki
Katedra Marketingu MiędzynarodowegoW ramach SKN Marketingu Międzynarodowego Advantis odbywają się regularne spotkania online, podczas których prezentowane i dyskutowane są najciekawsze case’y dotyczące konkretnych zagadnień (wybieranych przez samych członków), takich jak marketing w branży gier wideo czy k-popu, shockvertising czy influencer marketing. Ponadto dla studentów chcących spróbować swoich sił w marketingowej praktyce istnieje możliwość uczestnictwa w inicjatywie Google Nonprofit Marketing Immersion i prowadzenia prawdziwej kampanii Google Ads dla organizacji nonprofit.
Słowa kluczowe: marketing międzynarodowy, marketing w internecie, społeczności konsumenckie, ocena działań marketingowych -
SKN Neuromarketingu
Opiekun: dr Anna Rogala
Katedra Strategii Marketingowych -
SKN NEXUS
Opiekun: (czasowo do 30 września 2024 r.) dr hab. Alfred Błaszczyk, prof. UEP, dr inż. Sylwia Sady;
Katedra Przyrodniczych Podstaw JakościCelem Studenckiego Koła Naukowego NEXUS jest szerzenie świadomości ekologicznej wśród studentów oraz poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań procesowych i produktowych. Nasza działalność ma na celu umożliwienie realizacji zasad zrównoważonego rozwoju poprzez poprawę stanu środowiska oraz propagowanie koncepcji gospodarki o obiegu zamkniętym. Realizujemy projekty na poziomie badań teoretycznych oraz empirycznych w dostępnych na Uczelni pracowniach badawczych. Wyniki prac prezentujemy na konferencjach krajowych
i zagranicznych. Aktywnie uczestniczymy w ogólnopolskich programach edukacyjnych, naukowych projektach badawczych oraz przedsięwzięciach takich jak Festiwal Nauki i Sztuki, Noc Naukowców czy Dni Młodych Liderów Jakości.
Słowa kluczowe: zrównoważony rozwój, zarządzanie odpadami, jakość w cyklu życia produktu, innowacje produktowe, proekologiczne zachowania producentów i konsumentów -
SKN Opodatkowania Przedsiębiorstw
Opiekun: dr hab. Arkadiusz Bernal, prof. UEP
Katedra Finansów PrzedsiębiorstwSKN Opodatkowania Przedsiębiorstw to koło naukowe zrzeszające studentów zainteresowanych szeroko pojętą tematyką opodatkowania. Nasza działalność obejmuje wspólną naukę, dyskusje na tematy związane z doradztwem podatkowym, a także opracowywanie studiów przypadku i ich prezentacje. Wiedza, którą zdobywamy, wykracza poza ramy polskiego systemu podatkowego, obejmując również aspekty międzynarodowe. Pracujemy w konstruktywnej atmosferze, czerpiąc wiedzę od doświadczonych doradców podatkowych.
Słowa kluczowe: opodatkowanie, studia przypadków, prawo podatkowe międzynarodowe, nauka studencka, doradztwo podatkoweLink do strony: SKN Opodatkowania Przedsiębiorstw – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (ue.poznan.pl)
-
SKN Pecunia Moderna
Opiekun: dr hab. Katarzyna Perez, prof. UEP
Katedra Inwestycji i Rynków FinansowychSKN Pecunia Moderna to miejsce, w którym rozwijasz swoją wiedzę i zdobywasz praktyczne umiejętności i doświadczenie w obszarze kontroli finansowej, raportowania finansowego i niefinansowego oraz inwestycji finansowych. Członkom SKN Pecunia Moderna i innym studentom Uczelni oferujemy szeroką gamę wydarzeń: począwszy od warsztatów z firmami KPMG, EY czy BDO z zakresu raportowania i inwestycji finansowych oraz ESG; przez PUEB Expert Investors Visits z inwestycji alternatywnych; kończąc na konferencji Poznań Business Summit, podczas którego studenci prezentują swoje badania dotyczące kontroli, inwestycji finansowych i rachunkowości. Bierzemy także udział w wydarzeniach organizowanych przez Uczelnię, m.in. dla nastoletnich uczniów.
Słowa kluczowe: kontrola finansowa i niefinansowa, raportowanie finansowe, raportowanie ESG, inwestycje finansowe -
SKN Portfolio
Opiekun: dr Alicja Jajko-Siwek
Katedra EkonometriiCzłonkowie SKN Portfolio wspólnie dyskutują, tworzą projekty naukowe, jeżdżą na konferencje, organizują warsztaty i wykłady otwarte. Prowadzą badania z wykorzystaniem różnorodnych technik analizy danych. Korzystają z narzędzi takich jak SPSS, Python, R czy Excel. Na końcu zawsze zaś następuje to co najciekawsze – wyciągnięcie wniosków, które pozwalają lepiej zrozumieć rzeczywistość.
Słowa kluczowe: modele ekonometryczne, Big Data, analiza danych
-
SKN Pracownia Systemów IT
Opiekun: dr Anna Łozowicka
Katedra EkonometriiCelem działalności SKN Pracownia Systemów IT jest gromadzenie i wymiana wiedzy na temat tworzenia i rozwijania systemów IT – w bliskim kontakcie z praktyką rynkową i rzeczywistymi problemami biznesowymi. Współpracujemy z firmami, z których rozwiązań korzystają rynkowi liderzy. Podczas zajęć i warsztatów specjaliści dzielą się z nami swoją wiedzą. Nasze motto: Systemy informatyczne… nie tylko dla programistów!
Słowa kluczowe: branża IT, edukacja, wymiana wiedzy, rozwójLink do strony www
Instagram SKN -
SKN Pryzmat
Opiekun: dr inż. Marcin Leszczyński oraz dr Aleksandra Rabczun
Katedra Ekonomii InformacjiSKN PRyzmat tworzą studenci z pasją do komunikowania i budowania wizerunku. Nasze działania obejmują zarówno teorię, jak i praktykę, umożliwiając członkom rozwijanie umiejętności z zakresu PR poprzez warsztaty, szkolenia i projekty. W ramach koła studenci mają okazję współpracować z ekspertami branżowymi, zdobywając cenne doświadczenie. Dążymy do łączenia wiedzy teoretycznej z aktualnymi trendami w PR, co pozwala naszym członkom być na bieżąco z najnowszymi technologiami i narzędziami.
Słowa kluczowe: PR, warsztaty, współpraca -
SKN Psychologii Biznesu
Opiekun: dr Katarzyna Mierzejewska
Katedra Teorii Organizacji i Zarządzania -
SKN Rachunkowości Konto
Opiekun: dr hab. Marek Masztalerz, prof. UEP
Katedra Rachunkowości i Rewizji FinansowejStudenckie Koło Naukowe Rachunkowości KONTO działa od 2004 roku. Celem naszych spotkań jest poszerzanie wiedzy z zakresu rachunkowości oraz rozwijanie zainteresowań w tym kierunku. Jesteśmy organizatorami „Poznań Accounting Days”, czyli cyklów wykładów otwartych i warsztatów z przedstawicielami wielu firm o tematyce rachunkowości, audytu i podatków. Dzięki naszemu kołu studenci mają szansę rozwoju, wzbogacenia CV, napisania własnego artykułu oraz uczestnictwa w konferencjach naukowych w całej Polsce. Również my co roku na wiosnę organizujemy własną konferencję pt. „Rachunkowość Warta Poznania” wraz z publikacją.
Słowa kluczowe: rachunkowość, konferencja, wydarzenie, integracja -
SKN Research & Analysis
Opiekun: dr Marcin Antoniak
Katedra Badań Rynku i UsługObszary działalności:
- Pogłębianie wiedzy z zakresu metod analiz rynku, badań konsumenckich i marketingowych;
- Rozwijanie umiejętności w zakresie planowania i przeprowadzania badań ilościowych i jakościowych oraz analizy i interpretacji wyników;
- Upowszechnianie wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z obszarem działań SKN;
- Współpraca z innymi organizacjami studenckimi oraz podmiotami praktyki gospodarczej;
- Tworzenie warunków do rozwijania zainteresowań i umiejętności praktycznych.
Słowa kluczowe: badania marketingowe, badania konsumenckie, analiza rynku, badania ilościowe, badania jakościowe
-
SKN Rynku Lotniczego KoNtRoL
Opiekun: dr Sonia Huderek-Glapska
Katedra MikroekonomiiCelem działalności SKN Rynku Lotniczego KoNtRoL jest zdobywanie przez studentów, pogłębianie oraz propagowanie wiedzy dotyczącej ekonomiki rynku lotniczego i zarządzania podmiotami, które na nim funkcjonują poprzez przeprowadzanie badań rynku lotniczego w Polsce i na świecie, współpracę z organizacjami działającymi na rynku lotniczym oraz innymi kołami naukowymi w Polsce i za granicą, a także poprzez udział i organizację krajowych oraz międzynarodowych projektów naukowych.
Słowa kluczowe: transport lotniczy, porty lotnicze, linie lotnicze, pasażer, zrónoważony rozwój -
SKN Socjologiczno-Filozoficzne Intersophia
Opiekun: dr Damian Luty
Katedra Socjologii i Etyki Gospodarczej -
SKN Studenckie Centrum Badań Turystycznych Explorers
Opiekun: dr Natalia Latuszek
Katedra Międzynarodowych Stosunków GospodarczychKim jesteśmy?
1) Działaczami – bierzemy udział w projektach naukowych i pozanaukowych;
2) Badaczami – analizujemy turystykę z różnych perspektyw i śledzimy nowości;
3) Organizatorami – aranżujemy spotkania z inspirującymi ludźmi oraz organizujemy konferencje, warsztaty i inne wydarzenia;
4) Podróżnikami – razem i osobno przemierzamy różne zakątki Polski i świata.
Słowa kluczowe: turystyka, podróże, wydarzenia, turystyka biznesowa, sektor MICE -
SKN Tax
Opiekun: dr Marcin Spychała
Katedra Finansów PublicznychStudenckie Koło Naukowe TAX, to grupa ambitnych studentów chcących poszerzać swoją wiedzę podatkową. Serdecznie zapraszamy zarówno osoby które chcą rozpocząć przygodę z podatkami, jak i tych którzy są już doświadczeni w tym obszarze. W ramach prowadzonych działań ściśle współpracujemy z ekspertami z branży reprezentującymi największe firmy doradcze i kancelarie prawne. Praktyczne wykłady i warsztaty prowadzone w ramach naszych spotkań są doskonałą okazją do bliższego poznania na czym polega praca doradcy podatkowego oraz z jakimi wyzwaniami na gruncie podatkowym mogą mierzyć się firmy i obywatele. Jesteśmy również organizatorami jednego z największych wydarzeń na UEP – „Majówki Podatkowej” – cyklu wykładów otwartych i warsztatów o tematyce podatkowej, który co roku przyciąga setki uczestników.
Słowa kluczowe: podatek, podatki, wiedza podatkowa, doradztwo podatkowe -
SKN Zarządzania Usługami Service Club
Opiekun: dr hab. Monika Dobska, prof. UEP
Katedra Badań Rynku i Usług -
SKN Zrównoważonych Finansów
Opiekun: dr Dawid Banaś i mgr Filip Kliber
Katedra Pieniądza i Bankowości -
SKN UELogistics
Opiekun: prof. dr hab. Waldemar Budner
Katedra LogistykiSKN UELogistic to studenckie koło naukowe skupione na szeroko pojętej tematyce logistycznej. Naszym głównym celem jest rozwijanie pasji i umiejętności związanych z obszarem logistyki, zapewniając członkom koła możliwość zdobycia praktycznej wiedzy. Realizujemy nasze cele poprzez organizację i uczestnictwo w różnorodnych wydarzeniach, takich jak warsztaty, wykłady i webinary logistyczne, które pozwalają członkom koła poszerzać swoje horyzonty w dziedzinie logistyki. Jako społeczność skupiona na edukacji i rozwoju, SKN UELogistic tworzy inspirujące środowisko dla studentów, umożliwiając im zdobycie cennego doświadczenia i wiedzy w obszarze logistyki.|
Słowa kluczowe: logistyka, magazynowanie, transport, spedycja, zaopatrzenie -
SKN Zrównoważonego Biznesu ''Trade Fair''
Opiekun: dr Magdalena Śliwińska
Katedra Europeistyki
SKN Zrównoważonego Biznesu „Trade Fair” zrzesza osoby zainteresowane tematyką zrównoważonego i etycznego biznesu. Zbieramy informacje o nowych innowacjach i modelach biznesowych, które wspierają zrównoważony rozwój i sprawiedliwy handel, prowadzimy dyskusje na temat ich charakteru, ale przede wszystkim aktywnie promujemy te pomysły i zachęcamy lokalną społeczność do zaangażowania się.
Słowa kluczowe: zrównoważony rozwój, biznes, sprawiedliwy handel, etyka, środowisko
Kontakt do Pełnomocniczki Rektora ds. SKN
dr hab. Maja Sajdak, prof. UEP
Maja.Sajdak@ue.poznan.pl
Ważne informacje
..
Studenckie koło naukowe – zwane także SKN- jest to uczelniana organizacja studencka, której celem jest pogłębianie i propagowanie wiedzy, umiejętności badawczych oraz praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy i umiejętności, w tym poprzez wspólną pracę i naukę jego członków.
Studenckie Koła Naukowe w ramach prowadzonej działalności mają prawo do:
– ubiegania się o wsparcie finansowe,
– opieki merytorycznej pracownika naukowego,
– korzystania z infrastruktury Uczelni,
– brania aktywnego udziału w wydarzeniach naukowych, społecznych i kulturalnych Uczelni.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad działania SKN na UEP oraz finansowania działalności zawarte są w bocznym panelu.
Aby ubiegać się o dofinansowanie zakupu towaru lub usługi należy wypełnione zapotrzebowanie przesłać na adres mailowy zss.bos@ue.poznan.pl lub dostarczyć je do Zespołu Spraw Socjalnych i Stypendialnych. Pracownicy ZSSiS po przeprocedowaniu wniosku powiadomią składającego dokument o akceptacji wniosku lub o powodach jego odrzucenia.
Zapotrzebowania można składać do 30 listopada!
Fundusze, które nie zostały do tego terminu objęte rezerwacją (nieujęte w żadnym zapotrzebowaniu), przechodzą do dyspozycji Prorektora ds. Edukacji i Studentów. Nierozdysponowane środki mogą zostać przyznane innym SKN, pod warunkiem:
– wydatkowania przez Koło całości kwoty przyznanej na dany rok (SKN, które nie uzyskało środków na dany rok nie może się ubiegać o dofinansowanie z tej puli);
– złożenia do 6 grudnia wniosku skierowanego do Prorektora ds. Edukacji i Studentów o przyznanie dodatkowej puli środków oraz zapotrzebowania na wnioskowany zakup towarów lub usług. Dokumenty do tej daty należy przesłać na adres zss.bos.@ue.poznan.pl;
– uprawdopodobnienia, że wydatek zostanie zrealizowany do 31 grudnia tego samego roku – data graniczna sprzedaży lub wykonania usługi widoczna na fakturze.
Studenckie Koła Naukowe, są zobowiązane jeden raz w roku do złożenia planu działań. Plan można złożyć w formie:
– skróconej – jeżeli SKN nie będzie ubiegało się o dofinansowanie działalności,
– pełnej – gdy Koło chciałoby skorzystać ze środków przeznaczonych na działalność społeczno-kulturalną.
Podpisany i zeskanowany plan działań należy przesłać na adres poczty elektronicznej Zespołu Spraw Socjalnych i Stypendialnych Biura Obsługi Studenta (zss.bos@ue.poznan.pl), w terminie do 20 grudnia roku poprzedzającego rok objęty planem działań.
Prosimy o podanie w tytule nazwy SKN
Studenckie Koła Naukowe są zobowiązane do złożenia sprawozdania z działalności, w tym także z wykorzystania środków wydatkowanych z innych budżetów Uczelni niż na działalność społeczno-kulturalna.
Podpisane i zeskanowane sprawozdania z działalności należy przesłać na adres poczty elektronicznej Zespołu Spraw Socjalnych
i Stypendialnych Biura Obsługi Studenta (zss.bos@ue.poznan.pl), dwukrotnie w ciągu roku:
– do 15 czerwca danego roku za rok akademicki,
– do 20 grudnia danego roku za rok kalendarzowy.
W sprawozdaniu należy wykazać:
– wszystkie pojęte działania,
– środki wydatkowane z funduszu na działalność społeczno-kulturalną (składane via ZSSiS),
– środki otrzymane od innych pomiotów Uczelni, np. Rektora czy Działu Współpracy z Zagranicą.
Prosimy o podanie w tytule nazwy SKN
Zasady funkcjonowania i finansowania organizacji studenckich, w tym SKN na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu zebrane zostały w dokumencie: Zasady funkcjonowania podmiotów studenckich i doktoranckich oraz przeznaczania przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu środków na realizację ich działań (aktualizacja wprowadzona dnia 4 czerwca 2024 r. Zarządzeniem 39/2024 Rektora UEP).