Oferta pracy w projekcie badawczym: stypendium naukowe dla doktorantki/doktoranta

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu ogłasza otwarty konkurs na stypendium naukowe NCN dla doktoranta w celu realizacji zadań z projektu badawczego pt. „Sprawiedliwy podział dóbr niepodzielnych w warunkach niepełnej informacji”, finansowanego ze środków NCN na podstawie umowy nr 2023/51/B/HS4/00829 z dnia 24.07.2024 roku w ramach konkursu NCN OPUS 26.
  • Nazwa jednostki

    Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – Poznań
  • Nazwa stanowiska

    stypendysta/stypendystka
  • Typ konkursu

    OPUS 26
  • Termin składania ofert

    03.10.2024
  • Data rozstrzygnięcia konkursu

    04.10.2024
  • Forma składania ofert

    e-mail: m.anholcer@ue.poznan.pl

Wymagania

  • Ukończone studia wyższe magisterskie lub licencjackie na kierunku matematyka, informatyka, informatyka i ekonometria lub pokrewnym.
  • Status doktoranta – uczestnika studiów doktoranckich lub szkoły doktorskiej.
  • Autorstwo lub współautorstwo co najmniej jednej publikacji naukowej potwierdzającej zdolność do pracy naukowej, opublikowanej lub zaakceptowanej do publikacji (przyjętej do druku) w czasopiśmie indeksowanym w bazie Web of Science lub Scopus.
  • Pozyskanie przynajmniej jednego grantu finansowanego ze źródeł zewnętrznych (czyli innych niż jednostka prowadząca szkołę doktorską i innych niż pracodawca Kandydata) lub doświadczenie w pracy w projekcie badawczym.
  • Zainteresowanie naukowe zagadnieniami związanymi z podziałem dóbr.
  • Doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych i gotowość podjęcia zleconych zadań w ramach badań ilościowych i teoretycznych.
  • Dobre umiejętności programowania w języku Python.
  • Dobre umiejętności interpersonalne.
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
  • Wysoka motywacja do współpracy w zakresie rozpowszechniania wyników badań w postaci publikacji w renomowanych czasopismach z IF.
  • Sumienność, cierpliwość, rzetelność, wysoki poziom kultury osobistej.

Opis zadań

Stypendysta/stypendystka będzie uczestniczyć w realizacji projektu „Sprawiedliwy podział dóbr niepodzielnych w warunkach niepełnej informacji”. Informacje o projekcie: https://ue.poznan.pl/uniwersytet/projekty-naukowe-na-uep/?section-id=project-list1&item-id=62927#scroll-to=project-list1

Obszar prac

Stypendystka/stypendysta będzie odpowiedzialna/y za wykonywanie części wszystkich zadań badawczych. W szczególności jej/jego praca będzie polegać na dowodzeniu twierdzeń, tworzeniu, implementacji i analizie algorytmów, przeglądzie najnowszej literatury, przygotowywaniu publikacji naukowych.

Zadania badawcze w projekcie:

  1. Wykazanie istnienia alokacji LEFX i LMMS dla wybranych rodzin grafów.
  2. Oszacowanie, w jakim stopniu (globalnie) niesprawiedliwe mogą być lokalnie sprawiedliwe alokacje zdefiniowane dla wybranych rodzin grafów.
  3. Wykazanie istnienia alokacji LEFX i LMMS w wybranych modelach sieci społecznych
  4. Oszacowanie, w jakim stopniu (globalnie) niesprawiedliwe mogą być lokalnie sprawiedliwe alokacje zdefiniowane dla wybranych modeli sieci społecznych.
  5. Udowodnienie ogólnych wyników na temat istnienia alokacji LEFX i LMMS w dowolnych sieciach.
  6. Udowodnienie ogólnych wyników na temat relacji między wybranymi parametrami grafowymi a możliwą (globalną) niesprawiedliwością lokalnie sprawiedliwych podziałów.
  7. Analiza wybranych algorytmów sprawiedliwego podziału.

Warunki zatrudnienia:

  • Kwota stypendium naukowego: (min 1000 PLN – max 5000 PLN miesięcznie, w zależności od liczby zatrudnionych stypendystów, ich kompetencji i zakresu prac w projekcie
  • Okres zatrudnienia: maksymalnie 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia na kolejnych 12 miesięcy)
  • Miejsce pracy: Instytut Informatyki i Ekonomii Ilościowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
  • Możliwość pracy zdalnej (nie trzeba pracować w Poznaniu)
  • Zadaniowy charakter pracy – możliwość łączenia z pracą na innej uczelni lub studiami w szkole doktorskiej
  • Data rozpoczęcia pracy: najwcześniej 07.10.2024 r. (z możliwością negocjacji)

Wymagane dokumenty:

  1. list motywacyjny skierowany do kierownika projektu z uzasadnieniem zainteresowania projektem
  2. CV zawierające szczegółowe informacje dotyczące dotychczasowych osiągnięć naukowych (w tym publikacji w renomowanych czasopismach oraz wydawnictwach naukowych) i wyróżnień wynikających z prowadzonych badań naukowych (stypendia, nagrody), doświadczenia zdobytego poza macierzystą jednostką naukową – w kraju lub za granicą, warsztaty i szkolenia naukowe, udział w projektach badawczych – krajowych, zagranicznych lub międzynarodowych itp.
  3. Dokument poświadczający status doktoranta.

Składając ww. dokumenty wyrażasz zgodę na przetwarzanie wszystkich danych osobowych, jakie zamieściłaś/eś w swoim zgłoszeniu rekrutacyjnym na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych – zgoda dotyczy danych, nie wskazanych w przepisach prawa.Wymagane dokumenty należy złożyć drogą elektroniczną na adres e-mailowy kierownika projektu: m.anholcer@ue.poznan.pl.pl, w tytule maila wpisując „Stypendium OPUS 26”; w terminie do 03.10.2024r. do godziny 12:00 (CEST/UTC+02:00) w formacie plików PDF.

Zgłoszenia niekompletne, niespełniające warunków formalnych oraz przekazane po terminie nie będą podlegały rozpatrzeniu. Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się drogą telefoniczną lub e-mailową.

Rekrutacja jest dwustopniowa i obejmuje:
1.  ocenę dokumentacji kandydatów
2. rozmowę kwalifikacyjną.

Prawdopodobny termin rozmowy: 04.10.2024 (w trybie zdalnym).

Do rozmowy kwalifikacyjnej zostanie zaproszonych maksymalnie sześciu wybranych kandydatów, którzy spełnią wymogi formalne i zostaną najlepiej ocenieni w pierwszym etapie.

O wynikach rekrutacji kandydaci zostaną powiadomieni drogą e-mailową lub telefoniczną, a wyniki rekrutacji zostaną również opublikowane na stronie internetowej Instytutu Informatyki i Ekonomii Ilościowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Warunki konkursowe, kryteria wyboru i zasady przyznania stypendium odbywają się w oparciu o regulamin przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki