Oferta pracy w projekcie badawczym: stypendium naukowe dla doktorantki/doktoranta
-
Nazwa jednostki
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu – Poznań -
Nazwa stanowiska
stypendysta/stypendystka -
Typ konkursu
OPUS 26 -
Termin składania ofert
03.10.2024 -
Data rozstrzygnięcia konkursu
04.10.2024 -
Forma składania ofert
e-mail: m.anholcer@ue.poznan.pl
Pobierz ofertę w pdf
Wyniki konkursu
Wymagania
- Ukończone studia wyższe magisterskie lub licencjackie na kierunku matematyka, informatyka, informatyka i ekonometria lub pokrewnym.
- Status doktoranta – uczestnika studiów doktoranckich lub szkoły doktorskiej.
- Autorstwo lub współautorstwo co najmniej jednej publikacji naukowej potwierdzającej zdolność do pracy naukowej, opublikowanej lub zaakceptowanej do publikacji (przyjętej do druku) w czasopiśmie indeksowanym w bazie Web of Science lub Scopus.
- Pozyskanie przynajmniej jednego grantu finansowanego ze źródeł zewnętrznych (czyli innych niż jednostka prowadząca szkołę doktorską i innych niż pracodawca Kandydata) lub doświadczenie w pracy w projekcie badawczym.
- Zainteresowanie naukowe zagadnieniami związanymi z podziałem dóbr.
- Doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych i gotowość podjęcia zleconych zadań w ramach badań ilościowych i teoretycznych.
- Dobre umiejętności programowania w języku Python.
- Dobre umiejętności interpersonalne.
- Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.
- Wysoka motywacja do współpracy w zakresie rozpowszechniania wyników badań w postaci publikacji w renomowanych czasopismach z IF.
- Sumienność, cierpliwość, rzetelność, wysoki poziom kultury osobistej.
Opis zadań
Stypendysta/stypendystka będzie uczestniczyć w realizacji projektu „Sprawiedliwy podział dóbr niepodzielnych w warunkach niepełnej informacji”. Informacje o projekcie: https://ue.poznan.pl/uniwersytet/projekty-naukowe-na-uep/?section-id=project-list1&item-id=62927#scroll-to=project-list1
Obszar prac
Stypendystka/stypendysta będzie odpowiedzialna/y za wykonywanie części wszystkich zadań badawczych. W szczególności jej/jego praca będzie polegać na dowodzeniu twierdzeń, tworzeniu, implementacji i analizie algorytmów, przeglądzie najnowszej literatury, przygotowywaniu publikacji naukowych.
Zadania badawcze w projekcie:
Warunki zatrudnienia:
-
Kwota stypendium naukowego: (min 1000 PLN – max 5000 PLN miesięcznie, w zależności od liczby zatrudnionych stypendystów, ich kompetencji i zakresu prac w projekcie
-
Okres zatrudnienia: maksymalnie 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia na kolejnych 12 miesięcy)
-
Miejsce pracy: Instytut Informatyki i Ekonomii Ilościowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
-
Możliwość pracy zdalnej (nie trzeba pracować w Poznaniu)
-
Zadaniowy charakter pracy – możliwość łączenia z pracą na innej uczelni lub studiami w szkole doktorskiej
-
Data rozpoczęcia pracy: najwcześniej 07.10.2024 r. (z możliwością negocjacji)
Wymagane dokumenty:
- list motywacyjny skierowany do kierownika projektu z uzasadnieniem zainteresowania projektem
- CV zawierające szczegółowe informacje dotyczące dotychczasowych osiągnięć naukowych (w tym publikacji w renomowanych czasopismach oraz wydawnictwach naukowych) i wyróżnień wynikających z prowadzonych badań naukowych (stypendia, nagrody), doświadczenia zdobytego poza macierzystą jednostką naukową – w kraju lub za granicą, warsztaty i szkolenia naukowe, udział w projektach badawczych – krajowych, zagranicznych lub międzynarodowych itp.
- Dokument poświadczający status doktoranta.
Składając ww. dokumenty wyrażasz zgodę na przetwarzanie wszystkich danych osobowych, jakie zamieściłaś/eś w swoim zgłoszeniu rekrutacyjnym na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych – zgoda dotyczy danych, nie wskazanych w przepisach prawa.Wymagane dokumenty należy złożyć drogą elektroniczną na adres e-mailowy kierownika projektu: m.anholcer@ue.poznan.pl.pl, w tytule maila wpisując „Stypendium OPUS 26”; w terminie do 03.10.2024r. do godziny 12:00 (CEST/UTC+02:00) w formacie plików PDF.
Zgłoszenia niekompletne, niespełniające warunków formalnych oraz przekazane po terminie nie będą podlegały rozpatrzeniu. Z wybranymi kandydatami skontaktujemy się drogą telefoniczną lub e-mailową.
Rekrutacja jest dwustopniowa i obejmuje:
1. ocenę dokumentacji kandydatów
2. rozmowę kwalifikacyjną.
Prawdopodobny termin rozmowy: 04.10.2024 (w trybie zdalnym).
Do rozmowy kwalifikacyjnej zostanie zaproszonych maksymalnie sześciu wybranych kandydatów, którzy spełnią wymogi formalne i zostaną najlepiej ocenieni w pierwszym etapie.
O wynikach rekrutacji kandydaci zostaną powiadomieni drogą e-mailową lub telefoniczną, a wyniki rekrutacji zostaną również opublikowane na stronie internetowej Instytutu Informatyki i Ekonomii Ilościowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Warunki konkursowe, kryteria wyboru i zasady przyznania stypendium odbywają się w oparciu o regulamin przyznawania stypendiów naukowych NCN w projektach badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki