Koniec zapisów na EUD

22 września, 2024

Do 22 września 2024 trwają zapisy na kolejną edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego dla dzieci z klas 5-6. Zajęcia prowadzone przez wykładowców akademickich i psychologów w murach UEP są nieodpłatne.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to 6 spotkań, podczas których opowiadamy o podstawach ekonomii, ciekawych zjawiskach we współczesnej gospodarce i najważniejszych działaniach w każdej firmie. Wzmacniamy też umiejętności miękkie. Zajęcia skonstruowane są tak, aby angażować – po interaktywnym wykładzie, uczniowie pracują nad projektem!

Na zapisy czekamy  do 22 września 2024 r. pod adresem: https://www.uniwersytet-dzieciecy.pl/zapisy2/

Dlaczego wiedza ekonomiczna jest dziś niezbędna?

Ekonomia jest obecna praktycznie w każdym obszarze naszego życia, organizuje stosunki społeczne – jest podstawą relacji pracodawca – pracownik, producent – konsument, czy też państwo – podatnik. Poznanie jej logiki i praw pozwala na rozumienie i kształtowanie rzeczywistości, na odnoszenie sukcesów i wyrabianie pozytywnych nawyków – oszczędzania, racjonalizacji, znajdowania optymalnych rozwiązań, odnoszenia sukcesów w pracy.

Tę wiedzę można zacząć pozyskiwać już w szkole podstawowej!

Prowadzone przez nasz Uniwersytet zajęcia pomagają w zdobyciu wiedzy o otaczającej dzieci rzeczywistości, a także uczą kreatywnego, logicznego, racjonalnego myślenia. Pomagają też w wykształceniu cech przywódczych i przedsiębiorczych! Mają formę interaktywnych wykładów i warsztatów praktycznych, podczas których dzieci wcielają się w rolę twórców kampanii reklamowych, strategii, podatków.

Sześć poniedziałkowych, popołudniowych spotkań prowadzą w atrakcyjnej formie wykładowcy akademiccy i psycholodzy. Uwaga: dzieci otrzymują indeksy!

Równocześnie z zajęciami dla dzieci prowadzone są – również nieodpłatnie – zajęcia dla dorosłych: rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli. Doświadczenie psycholodzy, renomowani coachowie biznesu i wykładowcy ekonomii zajmą się na nich kwestiami pomagającymi w wychowaniu dzieci oraz sposobami na lepsze zarządzanie budżetem domowym.

Zajęcia prowadzone są w poniedziałki w godz. 17:30-19:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

1. Program dla dzieci

14 października
Budowanie wizerunku organizacji. Dr inż. Marcin Leszczyński

28 października