Noc Naukowców na UEP

29 września, 2023

Noc Naukowców

Zapraszamy na zajęcia bez konieczności rezerwacji:

Dlaczego konsumenci chcą być eko. Tajniki decyzji konsumentów

Co warunkuje procesy decyzyjne konsumentów? W jaki sposób tworzą się postawy? Dlaczego chcemy być eko? O tajnikach kształtowania się podstaw i sposób w jaki sposób wpływają one na nasze proekologiczne decyzje.

dr Marcin Leszczyński

sala 111, budynek A

Czytam, zanim zjem!

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych znajdziemy wiele pozornie podobnych do siebie produktów. Tymczasem różnią się one nie tylko ceną, opakowaniem, marką, ale również, a może przede wszystkim, składem. I to często bardzo znacząco! W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, co może znaleźć się na etykiecie danego produktu, na co zwrócić uwagę czytając skład, a także sami, za pomocą zmysłów smaku, wzroku i węchu będą mogli ocenić, co tak naprawdę odróżnia produkty z lepszym i gorszym składem. Zajęcia mają na celu podniesienie świadomości konsumenckiej uczestników, a także wspólne omówienie, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo żywnościowe.

SKN Gospodarki Żywnościowej

Wiek uczestników: 11-13 lat

sala 317, budynek A

18.00:18.45

Pieniądz przyszłości

W dawnych czasach jako pieniądz służyły muszle, strzały, potem srebro i złoto. Współcześnie najczęściej  używamy telefonu lub karty. Czy to już koniec zmian?

dr hab. Paweł Marszałek, prof. UEP

sala 111, budynek A

Europa bliżej Ciebie!

Chcecie poznać lepiej Europę i dowiedzieć się jak można wykorzystać możliwości, jakie daje członkostwo Polski w UE?  Koniecznie odwiedźcie stoisko europejskie przygotowane przez Katedrę Europeistyki, SKN EUrope oraz EUROPE DIRECT Poznań! Przygotowaliśmy dla Was konkursy, quizy europejskie oraz ciekawe broszury informacyjne o zjednoczonej Europie. Przyjdźcie i przekonajcie się jak dobrze jest być Europejczykiem!

dr Judyta Cabańska, dr Dorota Czyżewska-Misztal, SKN EUrope

Parter hol, budynek A

Podróż w czasie, czyli poczuj się jak 70 latek!

Będziecie mieli okazję zapoznać się – a wręcz przekonać na własnej skórze – z jakimi problemami borykają się na osoby starsze. 12 minut! Bo dokładnie tyle wystarczy, abyście stracili sprawność ruchową, wzrok, smak, słuch i pewność uchwytu. Dzięki symulatorowi poczujecie się jak 70-latek. Przed Wami nie tylko błyskawiczne zestarzenie się, ale także lekcja empatii. Przesypanie ryżu czy podpisanie się na kartce nabierze innego wymiaru! Dacie radę?

dr Natalia Gluza, SKN Komunikacji Rynkowej i SKN Neuromarketingu

2 piętro, korytarz, budynek A