Uniwersytet

Seminarium interdyscyplinarne – Oblicza depresji

14 grudnia, 2023

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na kolejne, 46-te seminarium interdyscyplinarne, które odbędzie się w czwartek, 14 grudnia, o godz.18.00, na platformie Zoom.
Pani prof. dr hab. Ewa Mojs z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu wygłosi wykład na temat: „Oblicza depresji”.
Po wykładzie odbędzie się dyskusja.

Dołącz do spotkania Zoom:
https://ue-poznan-pl.zoom.us/j/92139178588?pwd=eVQ1aHp1SkszeGJuUkFmeGFRTTFvQT09
Identyfikator spotkania: 921 3917 8588
Kod dostępu: 876761

Pani profesor Ewa Mojs jest neuropsychologiem i terapeutą. Pełni funkcję Kierownika Katedry i Zakładu Psychologii Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest Kierownikiem Poradni Zdrowia Psychicznego UMP, a także Przewodnicząca Rady Naukowej Fundacji „Nie Widać Po Mnie”. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu psychologii klinicznej, neuronauki i neuropsychoterapii na wielu kierunkach studiów, kursach i szkoleniach, w tym podyplomowych UMP oraz SWPS. Jest promotorką prac magisterskich i doktorskich.

Organizuje konferencje naukowe z zakresu chorób przewlekłych i pomocy psychologicznej. Jest współautorką podręczników z zakresu psychologii klinicznej i neuropsychologii, np. „Kompetencje psychologicze w pracy lekarza”. Jest autorką ponad 600 artykułów i wystąpień na konferencjach naukowych. Pełni funkcję eksperta UE w zakresie zdrowia i zdrowego społeczeństwa. Pracuje jako neuropsycholog praktyk i neuropsychoterapeuta.

Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że w 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. Depresja jest często lekceważona jako choroba, jednakże jest poważnym zaburzeniem psychicznym, które charakteryzuje się utrzymującym się obniżeniem nastroju, utratą zainteresowania i radości z życia, poczuciem beznadziejności i winy, a także zaburzeniami snu, apetytu, koncentracji i energii. Depresja uwarunkowana jest wieloczynnikowo, w jej powstawaniu biorą udział czynniki genetyczne, biologiczne, psychologiczne, społeczne lub środowiskowe. Depresja jest chorobą „demokratyczną” – występuje we wszystkich grupach wiekowych, może również przybierać różne formy i nasilenie, w zależności od indywidualnych cech osoby, okoliczności jej życia i sposobu radzenia sobie z problemami.

Historię wcześniejszych seminariów można znaleźć pod linkiem:
https://ue.poznan.pl/seminarium-interdyscyplinarne-paradygmat-ewolucji-w-naukach-spolecznych/




Zobacz wszystkie wydarzenia

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.