Bal Seledynowy 2024

W ostatnią sobotę karnawału, 10 lutego 2024 r., na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbył się bal o najdłuższej tradycji w Wielkopolsce. Wydarzenie przyciągnęło prawie 300 osób ze wszystkich środowisk: nauki, biznesu, sportu, kultury i samorządu.

 

Pierwszy Bal Seledynowy zorganizowano w okresie międzywojennym. Od razu stał się jedną z ważniejszych imprez kulturalnych miasta. Od tej pory pary taneczne bawią się niezmiennie na parkiecie bogato udekorowanej, historycznej auli uczelnianej, przeobrażającej się na jedną noc w salę balową.  Każda edycja wydarzenia ma swój motyw przewodni. W tym roku uczestnicy zabawy przenieśli się do Francji – kraju, który słynie z wykwintnej kuchni, elegancji, sztuki, mody i długiej historii wystawnych bali. Dekoracje oddawały klimat malowniczych uliczek z kawiarenkami, urok widoku znad dachów Paryża i atmosferę barwnego karnawału w Nicei. Nie zabrakło też akcentów związanych z przygotowaniami do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Gościem wydarzenia był Jean Luc Schneider, attaché ds. nauki i współpracy uniwersyteckiej z Ambasady Francji w Polsce.

Atrakcją balu były: uroczysty polonez, pokazy mistrzowskiej pary tanecznej oraz konkurs tańca o nagrodę JM Rektora UEP.

 

Bal ma charakter filantropijny, czym wpisuje się w wartości UEP. Podkreślamy naszą wierność zasadom niesienia pomocy i aktywnego włączania się w zmianę świata na lepsze. W tym roku zebrane fundusze zasilą akcję „Wirtualny kulig” i zostaną przekazane podopiecznym Fundacji Niesiemy Nadzieję.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim gościom za obecność i wyśmienitą zabawę. Specjalne podziękowania składamy firmom: Biesiada Catering, Cover Garden, Quest Music Group, Filipson. Foto-Video, POZ-GAJA Hurtownia Balonów Poznań, a także naszym sponsorom, patronom honorowym i medialnym.

 

Jesteśmy OTWARCI na drugiego człowieka i zmieniający się świat

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.