Certyfikaty Doskonałości Kształcenia

3 marca, 2023

Polska Komisja Akredytacyjna przyznała dwóm naszym kierunkom studiów Certyfikat Doskonałości Kształcenia.
Kierunek międzynarodowe stosunki gospodarcze otrzymał certyfikat „Otwarty na świat – doskonałość we współpracy międzynarodowej”, a kierunek informatyka i ekonometria uzyskał certyfikat „Partner dla rozwoju – doskonałość we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym”.
Certyfikatami zostało wyróżnionych 17 kierunków studiów w Polsce.
Podstawą przyznania certyfikatu jest pozytywna ocena programowa na 6 lat poparta dobrymi praktykami w zakresie jakości kształcenia lub udokumentowanymi, regularnymi osiągnięciami studentów i absolwentów.
Jednostki, które prowadzą kierunki wyróżnione przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej certyfikatem, wdrażają skuteczne, innowacyjne oraz godne naśladowania rozwiązania sprzyjające jakości kształcenia, charakteryzujące się w szczególności:
  • skutecznością, to jest zdolnością osiągania celów w sferze doskonalenia jakości kształcenia;
  • uniwersalnością, to jest możliwością przenoszenia do innych uczelni;
  • innowacyjnością, to jest nowatorskim charakterem w sferze doskonalenia jakości kształcenia;
  • wzorcowością, to jest możliwością bycia punktem odniesienia;
  • etycznością, to jest zgodnością z normami i wartościami etycznymi oraz zasadami odpowiedzialności społecznej;
  • trwałością, to jest powtarzalnością i trwałością wpływu na doskonalenie jakości kształcenia.
Więcej informacji na ten temat najdą Państwo na stronie PKA: https://www.pka.edu.pl/2022/02/26/certyfikaty-doskonalosci-ksztalcenia-przyznane/

Jesteśmy ODPOWIEDZIALNI za jakość edukacji i badań naukowych oraz naszego otoczenia.