Instytut Informatyki i Ekonomii Ilościowej - aktualności Uniwersytet

Dr Beręsewicz przewodniczącym komitetu sterującego the Baltic-Nordic-Ukrainian Network on Survey Statistics

Dr Maciej Beręsewicz, prof. UEP, z Katedry Statystyki został powołany na stanowisko przewodniczącego komitetu sterującego grupy the Baltic-Nordic-Ukrainian Network on Survey Statistics (BNU) na rok akademicki 2023/24.

Sieć BNU zrzesza 10 uczelni, 7 krajowych urzędów statystycznych oraz 5 organizacji statystycznych z 7 krajów: Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Polski, Szwecji i Ukrainy.

Celem BNU jest długoterminowa współpraca w zakresie edukacji i badań statystycznych. Grupa stwarza przestrzeń do kontaktów między nauczycielami akademickimi, studentami, badaczami i praktykami, między instytucjami akademickimi i krajowymi agencjami statystycznymi. Sieć promuje także zainteresowanie statystyką wśród studentów.

Zdaniem członków grupy badania oparte na próbach losowych są niezbędnym narzędziem w społeczeństwie. Służą dostarczaniu dokładnych informacji politykom, przedsiębiorstwom i ogółowi społeczeństwa. Tworzenie i rozwój potencjału dydaktycznego i badawczego na uniwersytetach ma kluczowe znaczenie dla ustanowienia dobrych praktyk w zakresie badań ankietowych.

Informacje o organizacji i planowanych wydarzeniach można znaleźć na stronie: https://wiki.helsinki.fi/display/BNU/Home

Serdecznie gratulujemy!

Jesteśmy KOMPETENTNI oraz WIARYGODNI jako partner biznesu, administracji publicznej i organizacji pozarządowych.