Uniwersytet

Ekonomiczna Piątka 2023

3 kwietnia, 2023

2 kwietnia odbyła się XII edycja Ekonomicznej Piątki – biegu o puchar Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Zawodnicy pokonali pięciokilometrową trasę wokół Jeziora Maltańskiego. Miłośnicy nordic walkingu uczestniczyli tego samego dnia w IX edycji marszu o puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Impreza biegowa organizowana przez UEP, Klub Biegacza UEP i AZS UEP co roku przyciąga setki osób. W tym roku zapisało się na nią 340 zawodników.

W kategorii open Ekonomicznej Piątki wśród mężczyzn zwyciężył Mateusz Goleniewski, drugi był Tomasz Wiatr, a trzeci – Marcin Niebrzydowski. Wśród kobiet najszybciej pięciokilometrowy dystans pokonała Halina Rasińska, tuż za nią uplasowały się Dominika Kłoda i Magdalena Sobczyńska. Z pracowników UEP najlepszy czas biegnąc uzyskali wśród mężczyzn: Zygmunt Waśkowski, Jacek Trębecki i Jakub Dobrzyński. Wśród kobiet najlepsze z UEP okazały się: Katarzyna Klecha, Agnieszka Wojciechowska i Marta Sprada.

Na podium Ekonomicznego Marszu na Piątkę stanęli: Robert Kowalak, Jan Stanisławski i Robert Adamski. Wśród pań uczestniczących w marszu niepokonane okazały się: Monika Osińska, Wiesława Hibner i Marta Zalińska. W marszu uczestniczyło ponad 40 osób.