Uniwersytet

GSK Ekonomiczna Piątka 2024 - bieg i marsz o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu

7 kwietnia ponad 430 zawodników wzięło udział w biegu o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu „GSK Ekonomiczna Piątka”. Biegacze w pięknym stylu pokonali pięciokilometrową trasę wokół Jeziora Maltańskiego. Uczestnikom XIII już edycji zawodów towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda. Tradycyjnie już linie startu i mety przekroczyli nie tylko pracownicy, studenci, absolwenci i partnerzy Uczelni, ale też miłośnicy aktywnego spędzania czasu spoza UEP.

Zwolennicy nordic walkingu i slow joggingu uczestniczyli tego samego dnia w X edycji marszu o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, pokonując tę samą trasę, co biegacze.

W kategorii open Ekonomicznej Piątki wśród mężczyzn zwyciężył Mateusz Połczyński, drugi był Bartosz Feifer, a trzeci – Marcin Fehlau. Wśród kobiet najszybciej pięciokilometrowy dystans pokonała Patrycja Wyciszkiewicz, na kolejnych miejscach uplasowały się Hanna Jaraszkiewicz i Patrycja Rożdżyńska.

Z pracowników UEP najlepszy czas biegnąc uzyskali wśród mężczyzn: Szymon Cyfert, Marian Gorynia i Jakub Dobrzyński. Wśród kobiet najlepsze z UEP okazały się: Patrycja Wyciszkiewicz, Magdalena Knapińska i Agnieszka Wojciechowska.

W kategorii student UEP miejsca na podium zajęli: Mateusz Cegłowski, Dominik Jessa, Filip Grzelakowski. Wśród studentek UEP najlepszy czas osiągnęły: Kaja Kowalska, Monika Spychała i Candice Rosand.

Najlepsze czasy podczas Ekonomicznego Marszu na Piątkę mieli: Radosław Włodarski, Klaudiusz Grabowski, Robert Kowalak. Wśród pań uczestniczących w marszu najszybsze okazały się: Aleksandra Dubiał, Nikola Kalinowska i Bogna Humeniuk. W marszu uczestniczyło ponad 70 osób. W kategorii „Nordic Walking” najlepsi byli: Robert Kowalak, Maciej Majewski i Wiesława Dzieciątkowska-Hibner. W slow joggingu niepokonani okazali się Radosław Włodarski, Klaudiusz Grabowski i Aleksandra Dubiał. W marszu uczestniczyło ponad 70 osób.

Impreza biegowa organizowana przez UEP, Klub Biegacza UEP i AZS UEP co roku przyciąga setki osób! UEP wspiera tym samym aktywność fizyczną i zdrowie!

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!