Mgr Maciej Bartkowiak laureatem konkursu grantowego dla Młodych Naukowców

21 września, 2024

Mgr Maciej Bartkowiak, uczestnik Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, został laureatem konkursu grantowego dla Młodych Naukowców, który zapewnił mu bezpłatne uczestnictwo w LII Konferencji Zastosowań Matematyki. Konferencja odbyła się w dniach 16-21 września 2024 roku w Kościelisku, a grant został ufundowany przez KGHM Polska Miedź i SAMSUNG.

Podczas tego wydarzenia pan Bartkowiak wygłosił referat pt. „Envy-Freeness and Its Relaxations as Criteria for Quality in Fair Allocation of Goods and Resources”. Jego prezentacja dotyczyła zagadnień związanych z teorią podziału zasobów, w której kryterium „bez zazdrości” (ang. envy-freeness) jest jednym z kluczowych narzędzi do oceny sprawiedliwości alokacji dóbr. Mgr Bartkowiak omówił również możliwe ułatwienia i modyfikacje tego kryterium, aby lepiej odpowiadały one rzeczywistym scenariuszom ekonomicznym​.

strona z programem konferencji