Monografia współredagowana przez naukowczynie z UEP wydana przez Routledge

Nakładem wydawnictwa Routledge ukazała się wysokopunktowana publikacja z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, której współredaktorami i współautorami są naukowcy i naukowczynie UEP. Książka pt. “Social Impact, Organizations and Society. The Contemporary Role of Corporate Social Responsibility” (2024) przygotowana została we współpracy autorów z ośrodków naukowych z Polski i z zagranicy. W skład zespołu redakcyjnego weszły naukowczynie UEP: dr hab. inż. Magdalena Kaźmierczak, prof. UEP oraz dr hab. Magdalena Stefańska, prof. UEP.

Celem publikacji jest wyjaśnienie, w jaki sposób organizacje traktują wpływ społeczny. Autorzy skupili się na Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ związanych z wpływem społecznym, przyglądając się bliżej jakości życia, edukacji, miejscu pracy, równości, różnorodności i inkluzji oraz działalności organizacyjnej z jej wpływem na  wewnętrznych i zewnętrznych interesariuszy. Dużo miejsca poświęcono źródłom wpływu społecznego, budowaniu efektywnych relacji z różnymi grupami interesariuszy oraz wykazywaniu dowodów wpływu społecznego w różnych branżach i sektorach.

Wśród autorów z UEP znaleźli się także: dr hab. Marcin Gołembski, prof. UEP, dr hab. Dariusz Nowak, prof. UEP, dr hab. Iwona Olejnik, prof. UEP, dr hab. Beata Skowron-Mielnik,  prof. UEP oraz mgr Joanna  Bernacka (doktorantka w Szkole Doktorskiej UEP).

Routledge to jedno z najbardziej prestiżowych wydawnictw naukowych na świecie, a zarazem jedno z najwyżej punktowanych przez polskie Ministerstwo Edukacji i Nauki (poziom II wg Listy Wydawnictw MEiN, co z uwzględnieniem zwyżki dla dziedziny nauk społecznych oznacza 300 pkt).

Wyznaczamy trendy w badaniach naukowych